Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti nem tartjátok szánalmasnak,...

Ti nem tartjátok szánalmasnak, hogy a paksi atomerőművet reklámozzák?

Figyelt kérdés

Már akkor is zavart, amikor csak a fesztivál támogatása végett népszerűsítették, de most hallottam, hogy a morning show is egyik reggel ezzel fog foglalkozni.

Ennek felháborít, hogy ilyennek traktálják az embereket és azt hangoztatják, hogy "tudd meg, miért jó a paksi atomerőmű bővítése".


Nincs olyan szélerőmű hazánkban, ami magyar tulajdonban lenne! Mert vagy külföldre szállítja az energiát, vagy külföldiek működtetik, és eladják nekünk...

Szó sem esik a napenergiáról, vagy az egyéb alternatív lehetőségekről, a szelektív hulladékgyűjtésről, csak az atomenergia + a gáz, ami benne van a médiában.


Remélem, ez mást is zavar!?


2013. szept. 15. 14:26
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:
Most nézem, hogy már lement az adás, szóval ez múlt idő..
2013. szept. 15. 14:27
 2/41 anonim ***** válasza:
Tökmind1 hogy kit zavar, kit nem, tenni úgysem lehet ellene.
2013. szept. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
89%

Ebből is látszik, hogy mekkora agymosott birkák élnek ebben az országban. Csak úgy megsúgom neked, hogy a magyarországi villamosenergia 40%-át a paksi atomerőmű állítja elő, szinte fillérekért. Biztos jobban örülnél neki, ha 3-4-szer ennyit kéne fizetned a villamosenergiáért, ugye?


Ha olyan nagy tudós vagy, hogy te már azt is tudod, hogy milyen alternatív lehetőségek vannak, akkor miért nem nyújtasz be szabadalmat? Ja hogy mert valójában egy félművelt ember vagy, akinek köze nincs a tudományokhoz, csak fröcsög itt összevissza.


Le lehet pontozni nyugodtan, attól még az igazság igazság marad.

2013. szept. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
19%

Hogyne zavarna,sok pénzbe kerül,és én ezért nem fogok több áramot fogyasztani,akkor minek?

De mostanában nagyon sok ilyen reklám van,ami csak viszi a pénzt.Egy gyöngyszem:

Már majdnem a nyaralási szezon végén(m1),naponta többszőr.

Hogy kell biztonságosan lakókocsit vontatni?

1.Nem jellemző az ilyen baleset.

2.Jellemzően kevés a lakókocsi.

3.Akinek van,feltehetően érti is(1.pont)

4.Szezon végén?


Szóval,szerintem ezeknek két oka lehet:

1.Lenyomják a torkukon a saját hozzáállásukat(agitációs prpaganda).

2.Egyszerű számlázási tétel(pénznyelés)

2013. szept. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:

14:42!


Kettőnk közül azt hiszem te vagy a félművelt, ha szerinted életem legfontosabb dolga a pontozgatás.


Számomra nem a mennyiség, hanem a minőség fontos, és igen, fizetnék többet, ha kellene. De nem kellene, ugyanis egy szélerőmű 8 éven belül behozza az árát, onnan már egészen 17 évig hasznot termel. Csupán a karbantartásért kell fizetni- ha ezt nem vállalnák be a tervezői cégek. Innentől kezdve az államtól függene, mennyit kérnek el a lakosságtól. És ez csak egy példa. Németországban már az ország 60%-át a szélenergia adja. De hát ezt biztos te is tudod, hiszen nyilván sokkal műveltebb vagy, mint én.

2013. szept. 15. 14:48
 6/41 anonim ***** válasza:
93%
Én tanultam magkémiát és atomfizikát, szóval van hozzá némi közöm, mondhatni.
2013. szept. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
16%

áh, kérdező, te hülye vagy!!!! Hollandiában is szélerőműnek álcázott hatalmas ventilátorok vannak, amiket csakis arra használnak, hogy a klimaváltozás miatt csökkenő szélmennyiséget kiegyensúlyozzák!! Csak viszi az energiját, és nem termel semmit!!


(Remélem, érezhető az irónia a válasz első felében).


Engem is nagyon idegesitett. Ez is, meg az, hogy legalább kéthavonta jött egy levél országunk szeretett vezérétől. Komolyan, basszus, válság van, a GDP-arányos államadósság 80% fölött, és ilyen baromságokra kell szórni a pénzt?


Ezek miatt jutottam arra az elhatározásra, hogy lelépek az országból. Nem akarok olyan helyen élni, ahol az összes fonros döntést inkompetens barmok hozzák

2013. szept. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

Akkor meg úgyis elfogult vagy a kérdést illetően... De így már értem a felháborodásodat.

Ennek ellenére továbbra is hátránynak tartom, hogy egyetlen megoldásként a bővítést tartjuk számon ahelyett, hogy nyitnánk új dolgok felé. Bár ebben az országban nagyjából semmi nincs rendben :(

2013. szept. 15. 14:55
 9/41 A kérdező kommentje:
Hollandiába mész? :) Nekem nagyon tetszett az az ország. Ott aztán bőven van szélerőmű, ráadásul rengeteg offshore :)
2013. szept. 15. 15:00
 10/41 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező: Erre szokták azt mondani hogy: El lehet menni.
2013. szept. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!