Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kedves Fiatalok! Milyen...

Kedves Fiatalok! Milyen irányzatok vannak mostanában? Léteznek még emósok, gótok, deszkások, stb?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy jelenleg milyen irányzatok léteznek, mik az ismertetőjegyeik, milyen zenéket hallgatnak, egyéb jellemzők. Én már vén vagyok, a rocker időkben leragadtam, szóval szeretnék egy kis felvilágosítást, mert eléggé le vagyok maradva, ahogy a mai tizenéveseket nézem....

2013. szept. 16. 15:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

páwa és tiniri.banc. 14/l.

viccen kívül ugyanazok,persze h vannak emósok,gótok is,deszkások is.sok a bmx-es is.

2013. szept. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

hát, ezt nehéz lenne megmondani..... sajnos

Én is fiatal vagyok még, de jönnek velem olyan emberkék szembe az utcán, hogy csak nézek.

Emósok szerencsére kihaltak, vagy mind felvágta az ereit, mert már egy ideje nem hallani róluk.

A tipikus plázacica és barátja viszont egyre népszerűbb. Műhaj, műköröm, műbarnaság, minden ami kell. A plázában mászkálnak falkástul egész nap, este pedig a discoban vezetik le egész napos semittevésüket.

Az új típus, mert irányzatnak nem mondanám még Magyarországon, de Angliában már az, a neon. Élénk színű ruha, haj, stb + gépzene. Itthon a piacokon a cigányok árulnak ilyesmi neon ruhát, de ezek azért sokkal durvábbak annál.

Vannak a sportladyk és pasijaik. Ők állandóan gyúrnak meg minden, és nem győzik óránként kiposztolni facebookra, hogy más is tudjon róla. De velük nincsen különösebb bajom,

Van egy csoport, aminek a nevét nem tudom, de ők általában turkálókból öltözködnek, olyan túlzottan természetesek, picit hasonlítanak a hippikhez.


Így igazából nehéz lenne összeszedni

2013. szept. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

Az emó helyett ha jól látom már a hipszter a menő...


Én ezeket a dolgokat már tizenévesen sem értettem, szerintem azoknak van szüksége ilyenekre, akiknek nincsen egyéni ízlése. Én világ életemben rockot/metalt hallgattam elsősorban, de sosem igyekeztem, hogy ezt rendszeresen mások tudtára adjam, ugyanakkor a rockerek között is rengeteg igazi majmot ismertem meg, pl. akik tizenévesen baromi nagy rockernek vallották magukat, annak megfelelően öltözködtek, aztán mikor másik társaságba kerülnek, felvesznek egy egészen más stílust, és egészen mást hallgatnak. Pl. egy velem egy idős ismerősöm 18 éves koráig black metálos volt, utána elkezdett parkourozni, akkor jött a francia rap, aztán egy ideig nem sokat találkoztam vele, most meg dubstepet hallgat. Másik állatfaj, amelyik áttér az alterra, és utána ostobának tartja azokat, akik rock/metal zenét hallgatnak, meg hozzá képest alacsonyabb rendűnek, és mindezt arra alapozza, hogy ő még naiv tizenéves volt, mikor még azokat a zenéket hallotta, de azóta megkomolyodott/érett lett/stb.

2013. szept. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én is leragadtam a rockerek korszakába,de amit ma látok az egyáltalán nem tetszik.
2013. szept. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A hipsztereken kívül még van két csoport, amelyik felfelé tart létszámban, igaz ezek eddig is voltak, csak kevesen:


1. Végletekig egyszerűsített elektronikus zenét hallgató és ilyen bulikra járó fiatalok, akik a normál diszkónál is butább zenét hallgatnak (pl. minimal techno), viszont különbnek gondolják magukat annak a közönségéhez képest. Jellemzőek rájuk a szintetikus drogok használata.


2. Goások, vagy legalábbis akik annak mondják magukat hazánkban. Szintén a legmonotonabb elektronikus zenéket kedvelik, azonban ennek ellentmondva a hippik örököseinek tartják magukat. Az utóbbi időben többen lettek, ennek oka lehet az is, hogy a legnagyobb hazai fesztiváljuknak nekiesett a hatalom, egyébként nagyon rosszul teszik, mert különben senkit nem érdekelne, hogy néhány ezer hülye józan állapotban hallgathatatlan zenére agyon drogozza magát.


Persze a régi szubkultúrák sem haltak meg, csak a hirtelenek (mint az emo). Punkok, diszkópatkányok, plázacicák és plázapatkányok, divatrockerek, mainstream és underground rapperek, hungaristák, alter bölcsészek mind-mind megtalálhatóak.

2013. szept. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát ez sokkal bonyolultabb mint vártam. Amikor ált. iskolás voltam, akkor csövesek és popperek voltak. Jól meg lehetett őket különböztetni, ha jól rémlik eléggé rühellették egymást. Az ezt követő rocker korszakban már én is részt vettem, mármint zeneileg: Metallica, Guns'n roses, Tankcsapda (Lukács Lacival kb. egyidős vagyok). Igen, mi is sokat buliztunk, ittunk is, főleg vodkát, sört és vörösboros kólát. Mivel jóval kevesebb volt a szórakozóhely, sokat házibuliztunk. Voltak garázszenekarok, akik próbáin jól elvoltunk. A diszkók éjfélkor zártak, és pont. Drogot nem ismertünk, csak néhánynak a nevét az amcsi filmekből. Valahogy egyszerűbb volt minden. Persze aztán jött a család, és kicsit tájékozatlanabb lettem, lemaradtam zeneileg is. Az utóbbi években ezek is tetszenek: Puddle of mudd, Alter bridge,Foo fighters, Disturbed... Szóval köszi az eddigi válaszokat és kíváncsian várom a többit is!
2013. szept. 16. 22:21
 7/13 anonim válasza:
100%

elsősorban most a divathipster stilus fut.. igazából semmi közük a hippikhez, csak ez az új őrület. a ruhák is csak nagyon árnyaltan adják vissza a hippi stílust.. kendő a fejben, virágos holmik, de ezek teljesen 'divatosra' vannak megcsinálva és gyakorlatilag az egész bevásárlóközpont tele van velük.


a másik nagy szubkultúra a drum and bass, szokták mondani stílusként : drumos. ez elektronikus zene.. általában bedrogozva tombolnak rá. persze tisztelet a kivételnek.. amugy öltözködésben elég 'menőnek' mondható.. talán a deszkás stílushoz hasonlítható.


kb 4 éve volt a dezskások, bmx-esek 'korszaka', színes csőgatya stb.. milyen érdekes.. kiment a divatból és nagyon sokan abbahagyták eme 'sportok' űzését. ez igaz az emo-kra és a divatrockerekre is. kb 5-6 éve volt hatalmas divat.. ma már jóval kevesebb kockás ruhákban rohangáló, szemettakaró hajú fiatalt látni. de persze akad belőlük bőven. de minden irányzat megmaradt igazából, nyilván minden stílusirányztnak megvan a magja, akik nem divatból vették fel az adott életstílsut. rapperek, punkok, skinheadek, vagy épp pics*k stb.. :D


ami engem eléggé meglepett.. amerikai sztárok jóvoltából kialakult a 'swag' stílus a fiuknál/"férfiaknál" jellemző. hosszú aranyláncok, fuxok, divatos melegítő felső, vagy nadrág.. igazából az egész azt sugallja, hogy 'van pénzem'. de ezt bonyolult leírni, írd be googlbe és ki fogja dobni képekben, hogy pontosan mit is takar.


én egy 18 éves lány vagyok és a visszafogottabb rockeresebb stílusom van már jó rég óta :) ebben érzem jól magam, iylen zenét hallgatok, ilyen koncertekre járok és igazaból csak jót mosolygok a körülöttem lévőkün akik évröl ésvre az ujabb divat szerint változtatják 'stílusukat'. ami persze nem baj, hogy követik a divatot. csak sokan abba a hibába esnek h az adott stílusirányzat képviselőjének nevezik magukat..(1 évig, amig nem jön az új őrület)

Hát remélem segítettem.:)

2013. szept. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%
Csövesek és popperek? Én a 70-es évekről és a 80-as évek elejéről azt hallottam, hogy csövesek és digók voltak, legalábbis ezt mondták nekem azok, akik akkoriban voltak fiatalok.
2013. szept. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

7:

"ami engem eléggé meglepett.. amerikai sztárok jóvoltából kialakult a 'swag' stílus a fiuknál/"férfiaknál" jellemző. hosszú aranyláncok, fuxok, divatos melegítő felső, vagy nadrág.. igazából az egész azt sugallja, hogy 'van pénzem'. de ezt bonyolult leírni, írd be googlbe és ki fogja dobni képekben, hogy pontosan mit is takar. "


A "melegítős, fuxos paraszt" (Alvint idéztem) már 20 éve is létező dolog volt, főleg a lakótelepi prolik és a lakótelepi cigányok körében gyakori. Utóbbiakat "parfümös cigányoknak" szoktam mostanában viccesen becézni, mert durván agyonfújják magukat dezodorral, és nem azért mert nem fürdenének, mert arra is gondot fordítanak.

2013. szept. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az internetnek köszönhetően ma már minden külföldi trend expressz gyorsasággal beáramlik kis országunkba. Ez kb fél,- egy éves késést jelent.

A legtöbb fiatal reality showkból és sorozatokból választ példaképet magának és azt majmolja. A másik csoport aki zenei irányzat alapján identifikálja magát. És persze vannak akik egyikbe sem pászolnak, mint a deszkások. Persze náluk is nagyjából homogén a zenei ízlés, de nem erre építenek hanem a közös sporttevékenységre.


Természetesen mindenki útál mindenkit. Talán a deszkások/bmx-esek a legkevésbé ítélkezők másokkal szemben , de ez csak azért van mert teljesen elszeparálják magukat. Vagy ezerrel vágtatnak végig az utcákon vagy külön kis gangekben trükköznek. A többiek mind a közösségi területekre koncentrálják magukat, ergo a plázákban lógnak.

2013. szept. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!