Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem félnétek olyan telefonnal...

Nem félnétek olyan telefonnal 'futkozni', amiről nem lehet hívni, mert lejárt a kártya?

Figyelt kérdés

Beszélgetek egy ismerősömmel, aki olyan telefonnal futkozik este is, munkából hazafele is(10 után), amiről hívni sem lehet, úgy tudom lejárt kártyával se rendőrt,sem mentőt nem tud hívni,ő nem érti,hogy ezen mit kell úgy 'meglepődni'. De egyrészt fiatal nőről van szó, és veszélyes környékről:(.

(fás,erdős helyen jön végig, ahol gyakori a hajléktalan,és a bűnözés is, sajnos).

Sajnálom Őt, de nem is érti meg,hogy féltem is...Szerinte ez nem gáz.


Ti nem félnétek az Ő helyében? Nem aggódnátok érte?


2013. szept. 22. 21:31
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
100%

Rosszul tudod.

rendőrség, mentő, tűzoltó ingyen hívható számok. (104,106,107)


Amúgy nem aggódnék, régi időkben se volt mobil mégis megvoltak, és nagyon sokan mászkálnak feltöltőkártyás telóval amin nincs pénz.

2013. szept. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Hívd fel a telefonjáról a 112-t, kiderül lehet-e. Ha nem, talán rájön.
2013. szept. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
75%
A 112 segélyhívót még SIM kártya nélkül is lehet hívni, sőt a régebbi nem érintőkijelzős készülékek esetében még lezárt billentyűzetnél is.
2013. szept. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
50%
Én nekem négy telefonom van. Mindig mással járok. Van olyan, amelyikben nincs kártya, mert lejárt, mégis szoktam magammal vinni azt a többi helyett. És nem is aggódom, mert lehet hívni veszély esetén!!
2013. szept. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Első:

Ő is pont ezt mondja,hogy jajj ugyan,mindegy akkor már ha elkapnának, meg minek van nálam telefon, ha baj van nem tudom használni stb...

De az embert mégis megnyugtatja, ha azért van nála valami, amiről tud valakit hívni, vagy ha csak valakit hívni kell, nagyon sűrgősen, tegyük fel lekési a buszt,mindenki otthon a körmét rágja mivan vele, ÉS NEM TUDJÁK ELÉRNI,meg Ő sem mást, ilyen esetben én egyből hívom anyum,hogy ez meg ez van, küldje be tesómat kocsival, vagy majd a későbbivel megyek.

De este 10 után azaz utolsó busz is egyébként, és mondjuk télen csúszós uton,elég ha elesik,és mire felállna elmenne a busz vagy bármi...

Én nem érezném magam jól...Valahogy, nem tudnék úgy mászkálni.

2013. szept. 22. 21:40
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Előttem is leírták a mentőket, tűzoltókat, rendőrséget lehet hívni SIM kártya nélkül is. Azért 15-20 éve még mobil telefon sem volt mégis boldogultak az emberek..
2013. szept. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Nézd ha lekésem az utolsó buszt, akkor szépen gyalogolok tovább, agyalva hogyan érjek haza. Ha valaki aggódik értem az úgyis felhív, hogy merre vagyok..

Ha megtámadnak akkor meg teljesen mindegy hogy fel van töltve vagy sem, úgyse fogod tudni használni. Ha mégis akkor az első hogy rendőrt hívsz és ehhez nem kell feltöltve lenni..

2013. szept. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
100%

Első vagyok.

Támadás esetére én se véletlen váltottam magamnak ki az engedélyt egy gázriasztó fegyverre. Ki mivel érzi magát biztonságban.

Én mindenkinél alap felszerelésnek vennék mondjuk egy gázspray-t, még az is több mint a semmi.

Busz lekésésre meg elég ha olyan telefont visz magával amiben él a kártya csak egy fillér sincs rajta, tehát lényeg, hogy hívható legyen.

2013. szept. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Pont az nyomaszt,hogy neki nem él a kártyája, nem tud hívni, nem is tudják hívni.

Nem jön haza pl: és akkor, senki nem éri el,hogy mivan vele, ha nincs nála egy 100-as még fülkéből sem tud telefont sem ereszteni.

Ha meg a telefonját így hordja, nyilván gáz sprayt sem hord magánál, ebből mondjuk szerintem így kilehetett következtetni. Szóval, nincs nála semmi védőeszköz. :/

2013. szept. 22. 21:47
 10/22 anonim ***** válasza:
50%
16 éves koromig nem volt mobiltelefonom, sose lett semmi bajom...
2013. szept. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!