Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy gyorsítsak az olvasásban,...

Hogy gyorsítsak az olvasásban, úgy, hogy minden megmaradjon? Vagy 3 perc normális egy oldalra?

Figyelt kérdés
Humán szakra járok egy gimiben, ahol sokszor embertelen mennyiségű olvasni valót adnak egy hónapra (múltkor 3 500 oldalas könyvet! ) Egyesek szerint naponta simán el lehet olvasni rövid idő alatt 60, de akár 100 oldalt is. Nekem csak 30 megy, mert nagyon kevés az időm.3 perc alatt olvasok el 1 A/5-ös oldalt.
2013. okt. 5. 07:42
 1/5 yuda ***** válasza:

Vannak emberek minden területen, akiknek nem kell valamit sokat gyakorolni, és mégis szuperül megy.

Másoknak viszont több energiát bele kell fektetniük és mégis lassú sikereik vannak.

Ez van.


Jó hír, hogy gyakorlással a legtöbb dolog kisebb, nagyobb mértékben fejleszthető.

...és most sokkollak: :D

Képzeld el, vannak olyan emberek, akiknek olyan fotomemóriájuk van, hogy ránéznek valamire, egyszer látják és utána bármikor előhívják. Ez is egy adottság. Volt ilyen osztálytársam, elsőkézből tudom.

Míg mi napi 3 órát készültünk másnapra középiskolában, ő alig valamit és kimagasló eredményei voltak.

Saját bevallása szerint nem tehetett róla. Ő ilyen.

2013. okt. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Olvasási szempontból két embertípus létezik, az elnevezésükre már nem emlékszem, de ez tudományos tény. Az egyik úgy olvas, hogy minden szót ki is mond magában: ő lassabban, viszont hatékonyabban olvas - jobban megmaradnak a memóriájában az olvasottak. A másik csak ránéz a szavakra, ő jóval gyorsabb, viszont felületesebb is.

Hogy melyik csoportba tartozik valaki, az valamilyen agyműködésbeli folyamatban gyökeredzik. Olyasmi ez, mint a jobb- vagy balkezesség. Velünk született.

Én is a lassabban, de hatékonyabban olvasó típus vagyok. Szerintem nem lehet mit csinálni. Néha, ha muszáj, szándékosan gyorsan olvasok, ez értelemszerűen a minőség rovására megy. Valami valamiért.

Az oldalszám meg nem mérvadó, hiszen óriási különbségek vannak aközött, hogy egy oldalra mennyi szöveget nyomtatnak.

2013. okt. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerezz különböző színű átlátszó műanyag lapokat, és próbálj úgy olvasni, hogy ráfektetsz egyet a könyvre! Valamelyik remélhetőleg segíteni fog.
2013. okt. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3-as válaszoló, nem értem, hogy ez miért segítene. Attól, mert színes a papír, nem ritkulnak meg a betűk.

#2-es, hol találtad ezt a tudományos cikket/infót/... Szívesen elolvasnám.

2013. okt. 6. 09:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Pedig lehet, hogy egy bizonyos alapszínen jobban olvasol, mint ha fehéren lenne.
2013. okt. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!