Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha régen azért ment tönkre a...

Ha régen azért ment tönkre a házasságok nagy része, mert házasság előtt nem volt szex, akkor ma, amikor már ez nincs így, hogyhogy mégis rengeteg válás és problémás kapcsolat van?

Figyelt kérdés
Egy csomó helyen azt olvastam, hogy hülyeség nem szexelni esküvő előtt, mert úgyis válás lesz a vége. Viszont látok egy csomó példát magam körül, akik úgy házasodtak, hogy már előtte lefeküdtek, mégis sokat veszekednek, nem tudnak együtt élni, csalják egymást, elválnak stb. Míg pl. ott van az én szüleim példája, meg rengeteg másik páré, akik csak esküvő után szexeltek először, mégis hosszú ideje boldog házasok, semmi probléma a kapcsolatukkal. Miért kell általánosítani? Semmivel nem nagyobb hülyeség szűzen házasodni, mint nem szűzen, a kapcsolat minősége nem ezen múlik. Miért olyan elterjedt ma lenézni azokat, akik várnak?
2013. okt. 5. 12:30
 1/2 anonim ***** válasza:

A házasság élettartamának nem sok köze van az előtte történt szexuális együttléthez. Vagyis normál esetben nem ez a befolyásoló. (Kivételes eset, ha az egyik fél bármilyen okból képtelen a normális nemi életre, és ez csak az esküvő után derül ki. Ezt is hivatott kiszűrni az elköteleződés előtti "próba". Kicsit ridegen hangzik összehasonlítani a kettőt, de ruhát, vagy cipőt sem veszel anélkül, hogy felpróbálnád. Van esélyed, hogy jó lesz, de minek a rizikó? Ha kényelmes, attól a felpróbálással még semmit nem vesztett az értékéből.)

A probléma inkább az, hogy az emberek nagy része, ha "össze vannak zárva", képtelen hosszabb távon elviselni egymást. Ha nem sikerül olyan párt választanod, akinek el tudod viselni a negatívumait (aki illik hozzád), akkor csak megkeserítitek egymás életét. Hiába teszitek ezt a házasság kötelékében, attól az még nem lesz jó dolog. A szar, masnival átkötve is csak szar. Nagyon régen a szigorúbb vallási nézetek általánossága, és az egymásra utaltság miatt nem volt annyi válás. De attól még sokszor ugyanúgy szenvedett a kapcsolatban egyik, vagy akár mindkét fél.

2013. okt. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem most nem azért van válás és rossz kapcsolat, mert dugnak az emberek esküvő előtt :D, hanem azért, mert mivel már nem ciki a válás, a legtöbb ember nem gondolkodik, mielőtt házasodik. Én a magam részéről fontosnak tartom, hogy megismerjem a másikat az ágyban esküvő előtt, mert bárki bármit mondhat, az egészséges szexuális élet, hogy a két fél passzoljon, elengedhetetlen egy harmonikus kapcsolathoz. Egyszerűen van olyan, hogy a szex nem működik, akkor is, ha alapjáraton nem önzőek és kompromisszumkészek. Persze, van olyan pár, akiknek szerencséjük van, vagy a vallásuk ezt mondja... én senkit nem ítélek el, nem nézem le, de azért van abban igazság, hogy elég rosszul elsülhet a dolog, ha előtte nem feküdtek le. Lehet az egyik fél frigid/impotens, önző, agresszív... lehet az egyik félnek olyan problémája, amivel a másik nem tud mit kezdeni. És ez szerintem jobb, ha előbb kiderül.
2013. okt. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!