Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok Angliáról,...

Mit gondoltok Angliáról, Londonról az ottani emberekről és mit gondoltok Észak - Amerikáról? Melyik tetszik jobban és miért?

Figyelt kérdés

#közösség #kultúra #egyé kérdések
2013. okt. 5. 16:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Jártam már Londonban, de nekem tetszett.

Nem tudnám magam otthon érezni , túl multikulti.


Mindig is elítéltem a multikulturalizmust.

2013. okt. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

London a világ egyik vezetö városa, a globális penzügyi szolgaltato ipar egyik központja (NY es Toio mellett)

Nekem nagyon bejön, de igy 35ön tul már tul nagy város, mindenhova nehez eljutni...

Fiatalként ha van lehetöséged kicsit ott élni, az vszinü hogy jó döntés. Aki nem utálja a nagyvárost, szereti-elviseli a pörgést, sztem jol erzi magat, persze tarsasagot azt kell talalni. Az angolok szamunkra kicsit visszahuzodonak, hidegnek tunhetnek (azert belül ugyanolyan emberek) de van ott minden náció, illetve életmodell.


Sajnos nagyon drága is, ami mashol tisztesseges fizetes, abbol Lban családot fönntartani nehéz(nnapersze nem MOhoz képest) - egy haverom egyetemi elöado (lecturer, talán olyan évi 40e Fontos állás lehet) és a felesege inkabb otthon, Bécsben vallalt allast, allitolag leginkabb anyagi okokbol, pl. hogy rendesen oviba, stb. tudja jaratni a gyereket - erre Lban sokszász Font/honapot(!) mondott. (Kettejük havi nettója olyan 3-4e EUR körül lehet, amit nem a sajat- eleg magas- igenyeihez nem erzett elegnek Lban!).

(Nnapersze még mindig könnyebb megélni Lban mint MOn, pl. a fenti egyetemi pozicio nalunk 145-170e Ft. nettoval jár, ami Budapesten nem éppen luxus, most konkrétan lakast nem tudok berelni belöle)


NY ra sztem minden amit fönn írtam erre szintén igaz, de azért még nagyon más mint London. (ott csak pár napot voltam)

Kérdés, hogy NY.on kivül van-e mas Amerikai város amit Londonhoz érdemes hasonlitani. Pesze sok szempontbol sok helyen jo lenni, de London, NY minden "városi"-ból annyit nyujt, hogy... A budapest méretu varosok valóban falunak látszanak onnan, talan ezert is szeretek Pesten élni:)

(Rokonaink olyan 50 éve költöztek Londonbol Torontoba, amit akkor nagyon vidékinek éreztek)


Asszem mindkét világváros arról is ismert, hogy a mindennapi kommunikacioban az emberek nem eppen szivelyesek. Budapesthez, berlinhez vizsonyitva...!


Boston pl. egyertelmuen kevesse pörgös, és nekem nem annyira tetszett - olyan 30 éves voltam akkor, és NY jobban bejött, de igy 40 fele lehet inkabb bostonban laknek. De leginkabb Berlinben, ahol eddig:)


Mellekesen: Az hogy "vezetö város" nem a nepesseget jelenti... voltam 3 honapot Sao Pauloban, ami 20millios aglomeracioval nem nyujt annyival többet pl. kulturálisan mint budapest, söt. Az életminöség sokkal alacsonyabb, bar keresni már ott is jobban lehet. (bevallalosabb fiataloknak azert lehet h tetszik)


Ehhez azt tennem hozza, hogy az elsö válaszoló válaszát, rosszabbul birom mint a multikulturalizmust, amit ö vszinü félreért. Akármi is az, a rossz 'gettók' megléte nem tartozik a lenyegehez. Ez a bezárkózós mentalitas hozzajarulhat ahhoz, hogy egyre inkább periféria leszünk, szellemileg, és anyagilag is.

Remelem mindenki aki ilyen helyekre megy, hozzajárul ahhoz, hogy kis hazánk azért mégiscsak egyre kevéssé ennyire zárt.

2013. okt. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!