Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha a Himnusz zenéjéről készíte...

Ha a Himnusz zenéjéről készítenék egy elektronikus zenei remixet és feltenném az Internetre, azzal jogokat sértek, és levennék pl. a youtube-ról, ha oda tenném?

Figyelt kérdés
Esetleg vannak-e ilyen remixek, és hol lehet megtalálni?
2013. okt. 15. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:
nem is tudom, szerintem az már több mint feldolgozás, meg főképp, hogy a Himnusz, szerintem ne tedd fel a netre
2013. okt. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem illik a Himnuszt elektronikusan remixelni, de ha az a nem jut eszembe a enve meg elrappelte, akkor már minden mindegy sajnos...
2013. okt. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Van már elektronikus feldolgozása a Magyar Himnusznak, mégpedig a világ egyik legjobbnak tartott DJ-je csinálta.

http://www.youtube.com/watch?v=oekxOJ85Usg

2013. okt. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kölcsey anno elfelejtette levédetni, így a Himnusz nem jogvédett, nyugodtan felteheted.
2013. okt. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerzői jog:


Magyarországon ez egységesen a szerző halálától (vagy több szerző esetén az utoljára elhunyt szerző halálától) számított 70 év.


Nyugodtan elkészítheted.

2013. okt. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A gondolat csak felmerült. Esetleg ha lesz időm, kedvem, próbálkozom, de az inkább az eredetihez hasonlítana. Most ebben a Tiesto remixben nem nagy poén, hogy fél percen át semmi, csak tuctuc.
2013. okt. 16. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!