Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Létezik a mai világban, hogy...

Létezik a mai világban, hogy valaki nem ismerősei által, protekcióval kerül be egy állásba?

Figyelt kérdés
Ha van ilyen,osszátok meg velem, hogy tudjak reménykedni.Kisvárosban lakunk, nekem helyben van munkám,a férjemnek 20 km .re, de a fiamnak sehogy se találunk munkát. Nincsenek befolyásos ismerőseink, "keresztapánk",és így nagyon nehéz...Hiába adja be az önéletrajtot,jelentkezik, mindenhol az ismerősök kapják a munkát...
2009. nov. 12. 09:24
 1/9 anonim válasza:
100%
Szerintem ma már nagyban számit a protekció.Volt olyan hogy nyitásra mentem a munkaügyibe, akkor jött ki a faxból a friss munkaajánlat amivel rohantam a megadott cimre és hogy hogy nem mire odaértem már betelt, elég valószínűtlen hogy bárki megelőzött csak hát annak adják aki valakinek a valakije...na mi ez ha nem protekcio?!
2009. nov. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem nagyon. Főleg kisvárosban nem. Az én ismeretségi és barátikörömben, szinte mindenki protekcióval kapta a melóját. Még a rosszat is. És ez a legszomorúbb, hogy a tök szar melóhoz is kellett az ismerős. De próbálkozni mindenképpen kell. Hátha....Max. valamelyik közelebbi nagyvárosban. Sok sikert kívánok!
2009. nov. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én munkahelyemen családfa-kutatást lehetne csinálni!!!! Sógor-koma-jó barát, sajna ez van. Engem anno kb. 40 jelentkezőből választottak ki úgy, hogy a felvételin tesztelték a tudásomat. Én NEM protekciós, puncsos voltam! Akit kineveztek közvetlen főnökömnek, na ez a személy még főnökösködése előtt is már egyértelműen buta volt és buta is. Felvették ennek ellenére anno a munkahelyemre egyik rokonára tekintettel. Aztán ez folytatódott úgy, hogy kinevezték főnöknek, szégyenszemre az én fejem fölé. Egy buta, értetlen, tehetségtelen személyt. Hát ennyi.
2009. nov. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én egy cégnél szerettem volna letölteni a kötelező gyakorlatomat,modták,lepecsételik a papíromat,nem kell bejárnom!

Én mondtam,hogy igenis szeretnék figyelni,tanulni és ez annyira megtetszett nekik,hogy mondták,szeretettel várnak,ha lediplomáztam!

Semmi protekció!

2009. nov. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
azért be lehet kerülni protekció nélkül is, bár tény ,hogy a mai világban sokat számít az is. nekem a legutóbbi két állásom protekció nélküli volt, bementem interjúra és utána hívtak , hogy felvettek. nem szabad feladni, küldözgetni kell minden nap valahova, még akár oda is ahol nem látsz esélyt.
2009. nov. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is protekció nélkül kerültem az eddigi összes munkahelyemre. Jó, az első már 10 éve volt. Aztán el tudtam helyezkedni közalkalmazottként fegyveres szervhez. Ide apróhirdetésre jelentkeztem, behívtak, elbeszélgettünk. Arra a pozícióra akkor nem vettek fel, de kb. 2 hónap múlva hívtak, hogy van egy másik hely, érdekel-e. Arra már felvettek.

Aztán amikor ezt a munkahelyem már meguntam, akkor böngésztem állandóan a neten az álláshirdetéseket. Millió helyre elküldtem a jelentkezésemet. Összesen 1 helyről hívtak egyáltalán fel, de ide fel is vettek! Úgyhogy biztos lehet protekció nélkül is munkát találni. Biztos sokkal nehezebb, mint ha van ismerős, de próbálkozni kell.

Sok sikert!

2009. nov. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
20%
a világban létezik, magyarországon nem. szerencsére nincs vége a világnak az országhatáron.
2009. nov. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,hogy válaszoltatok! Amint mondják:" a remény hal meg utoljára..."
2009. nov. 12. 16:46
 9/9 anonim ***** válasza:

én budapesti vagyok, most a második munkahelyemen dolgozom és egyik helyre se kellett protekció.


az első helyre úgy jutottam be hogy az egyetemen az egyik tanár nagyon elégedett volt a teljesítményemmel és ezért ajánlott egy álláslehetőséget, amit elfogadtam -- először kis pénzért részmunkaidő, aztán mikor már látták hogy tényleg hajlandó vagyok dolgozni is akkor már adtak rendes fizetést is.


idén az év elején két helyre adtam be önéletrajzot, mindkét helyen behívtak interjúra, végül az egyik helyre fel is vettek. így kerültem a mostani munkahelyemre, immár nem pályakezdőként hanem két és fél év tapasztalattal.


persze kisvárosban lehet hogy ez nem megy ilyen könnyen, meg nyilván attól is függ hogy milyen területről van szó, tehát azt hallottam hogy állami szférában sajnos csak a protekció számít nem az hogy kinek milyen tapasztalata vagy tudása van.

2009. nov. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!