Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Jellemző-e a magyar sírokon a...

Jellemző-e a magyar sírokon a koponya szimbólum?

Figyelt kérdés

A szakdolgozatomat egy magyar városban található, német nemzetiségű temetőről írom, ahol néhány sírkövön bevésett koponyát találtam. Úgy emlékszem pár éve olvastam vagy halottam valahol, hogy Nyugat-Európában a koponya és csontváz szimbólum gyakran megjelenik a síremlékeken, Magyarországon viszont ez nem jellemző. Megpróbáltam utánanézni a dolognak, de a szimbólumokról szóló könyvek és internetes oldalak, amiket találtam, csak a szimbólumok jelentésével foglalkoznak. Pedig jó lenne tudni, hogy azért vannak-e koponyák a sírokon a temetőben, mert a német lakosok temetkeztek ide, vagy ez a szimbólum a magyar temetőkben is gyakori.

Tehát a kérdésem: jellemző-e a magyar sírokon a koponya szimbólum? Esetleg tudtok olyan könyvet vagy megbízható internetes oldalt ajánlani, amely foglalkozik a témával? (angol nyelvű is jó lenne)



2013. okt. 21. 18:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem. Inkább keresztecskék szoktak ott lenni a sírokon. A galambok is jellemzőek a sírkő két oldalán.
2013. okt. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk több temető is van, az egyik nagyon régi. De egyiken sincs koponya a sírköveken.

A katolikusokén kereszt, galamb, esetleg fénykép van, a reformátusokén ezeken kívűl egy szomorúfűz.

2013. okt. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!