Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tudtok nekem a goth stílusra...

Tudtok nekem a goth stílusra jelemzőket mondani?

Figyelt kérdés
Itt gondolok ruhára, zenére, olvasmányokra, filmekre, viselkedésre. Előre is köszi.

2013. okt. 22. 20:07
 1/3 tanárúrkérem ***** válasza:
100%

Fekete ruha, erős smink(férfiaknál is), de nagyon igényesek, szépek, sok kiegészítő, különlegesek, régies ruhák, nagyon feltűnőek, megbámulják őket.

Állat jó zenék, dallamos metál, legalábbis nekem arra hasonlít, erőteljes, nem nyál.

Filmek? Nemtom, én az Ollókezű Edvárdot kinézem belőlük.

Van egy nagy fesztiváljuk (talán Lipcsében) minden évben.

Viselkedésükről semmit nem tudok, egyet sem ismerek személyesen, de jó fejnek tűnnek, szívesen innék velük 1-2 sört.(nem hiszem, hogy söröznek, az proli ital)

2013. okt. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Frigg ***** válasza:
100%

Megpróbálok saját tapasztalat után írni pár példát :)

Ruha: én személy szerint ugyan nem vagyok tipikus goth, de szeretem vegyíteni a saját stílusommal. Imádom a régies, középkori hangulatot idéző ruhákat, vintage, a csipkét, a selymet, bársonyt. Zsabós ingek/blúzok. Nem kötelező csak feketében megjelenni, bár nálam ez a fő szín, viszont kiegészítem lilával, zölddel, esetleg fehérrel. Kiegészítőkből a (csipke) kesztyűt, harisnyákat, gyűrűket, nyakláncokat. Cipőből főleg a bakancsot részesítem előnyben, vagy lapos talpú (balerina cipő, saru).

Zene: nos, itt már annyira nem jelenik meg nálam, főleg folk/celtic/pagan/medieval zenéket hallgatok, de ha olyan kedvem van, bekapcsolok: The Birthday Massacre, Mindless Self Indulgence, London After Midnight dalokat, bár ez elég ritka.

Olvasmányok: nagy kedvencem Edgar Allan Poe, hiába tűnik sablonosnak. Van is egy tetoválásom róla a combomon: portré a hollóval, és rózsákkal.

Filmek: Tim Burton filmjeit ajánlom, egytől egyig mind a kedvencem.

A viselkedésre konkrét példát nem tudok mondani, talán csak jellemvonásokat. Mivel a gothokat megjelenésük miatt elég sok kritika éri, sokkal elfogadóbbak, nyitottabbak. Legalábbis én így tapasztaltam.


23/N

2013. okt. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)) Egy történethez kell az anyag
2013. okt. 25. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!