Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ne ünnepelhetnénk mi...

Miért ne ünnepelhetnénk mi magyarok a Halloweent Magyarországon, amikor a karácsony sem magyar ünnep mégis ünnepeljük?

Figyelt kérdés

2013. okt. 23. 18:32
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Senki nem mondja, hogy ne ünnepeljük!

Sokan csak a nyugatmajmolást teszik szóvá, ami érthető, hiszen ez soha nem volt nálunk ünnepelve.

A karácsonynak azért egy kicsit más hagyományai vannak, és nem azért ünnepeljük, mert "magyar ünnep"!

A Május 1. sem magyar ünnep, mégis ünnepeljük!

2013. okt. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Mirk ***** válasza:
70%
Mert a sok díszmagyar szeret huszárkodni az interneten és divatos olyasmikkel dobálózni, hogy "nincs olyan magyar ünnep, hogy halloween", közben meg nagy részük azt sem tudja mi az a busójárás.
2013. okt. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, meg az ilyen "nagy magyarok" faragnak először tököt októberben a gyerekeikkel...
2013. okt. 23. 18:56
 4/9 anonim ***** válasza:
96%
Aki akarja ünnepli, aki meg nem az nem. Engem nem érdekel, hogy honnan származik ez az ünnep, egyszerűen jó bulinak tartom a tökfaragást, ennyi. Különösebben nem ünneplek, de töklámpásunk lesz.
2013. okt. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Én mindeddig csak úgy gondoltam, hogy Magyarországon nem Halloween van, hanem Mindenszentek...


Ez utóbbit sem ünnepeltem sosem, sose tartottam vallásosnak magam, számomra a halottak napja csak olyan nap volt, mint a többi.


A halloween a nyugat majmolása? Az! Ahogy a Valentin nap is... de mindezek mellett azt vallom, mindenki nyugodtan ünnepeljen bármit, aminek a szellemiségében él, aminek az üzenetét magáénak vallja, soha nem szóltam bele, ki miben hisz, soha nem szóltam le érte senkit. A lányomnak is meg fogom engedni, ha Halloween buliba akar menni (de előtte elmesélem neki, mit is ünnepel olyankor...), de ha tököt akar, faragjon magának! Megtiltani nem fogom, de nem is kívánok benne részt venni...


Engem legjobban mindig is az háborított fel, hogy olyanok ünneplik, akiknek fogalmuk sincs arról, miről is szól a Halloween! Tavaly utánaolvastam, és ez megerősített. Egyszerűen nem tudok azonosulni az eszméjével.


Minden népnek megvan az ezekhez a napokhoz kötődő hagyománya... számomra a halál eddig nem sokat jelentett. Mindig is az élet részének tekintettem, annak ellenére, hogy egyik nagyszülőm sem él már, és unokatestvéreim, nagybátyáim, nagynénéim közt is van olyan, aki már odaát van...


Mint írtam, ez volt eddig...


Másfél hete veszítettem el édesapámat. Most már megértem azokat, akiknek jelent valamit a halottak napja... akik annak ellenére, hogy nem vallásosak, mécsest gyújtanak szeretteik sírjánál... nem divatból, nem szokásból, hanem szeretetből, azt remélve, hogy szeretteik odaát megnyugvást találtak...


És ebbe egy bolyongó, nyughatatlan lélek ünneplése számomra nagyon nem fér bele... ahogy egy jelmezes bulizással sem kívánom édesapám halálát megünnepelni.


Számomra ez a halottak napja, más lesz, mint a többi... az eddigi 40 évem alatt most először kimegyek a temetőbe egy mécsessel, és egy csokor virággal...

2013. okt. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%

Ne akarj másokra ráerőltetni semmit, roppant visszatetsző jellemre vall.

Ha viszont ünnepelni kívánod, tedd, senki nem akadályoz benne.

2013. okt. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
28%

egy eleg furcsa "unnep" az biztos.


Pl. amerikaban nem ismerik a nevnapot, nem unneplik mert DOLGOZNAK


Amerikaban hatalmas uzlet a halloween. Ezert probaljak magyarorszagon is eladni az idiota orokos unnepeni vagyoknak

2013. nov. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt ünneplik a legtöbben, aminek az adott közösségben hagyománya van. A magyar hagyományok a Mindszenteket máshogy értelmezik, mint a kelta-angolszász hagyományok. Attól még mindenki azt ünnepel, amit akar. A karácsonyt már sokkal hasonlóbban ünnepeljük. Ez van.
2013. nov. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
25%
A karácsony és a Halloween egy kicsit más kategória. A karácsony az egy keresztény ünnep, és a magyarok is keresztény vallású nép, vagyis a kultúránk része a karácsony. A Halloween viszont egy kelta-angolszász eredetű ünnep, vagyis semmi köze nincs hozzá a magyaroknak.
2017. júl. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!