Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nagyon pontosan hogy kell...

Nagyon pontosan hogy kell megcímezni egy levelet Romániába?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy van már ilyen kérdés, de nem tudom, hogy mi mit jelent és butaságot nem szeretnék a borítékra írni.

Ennyit írtak le, ennyit tudok:


jud. Harghita

com. Praid

sat. Ocna de Jos nr.(ezt nem szeretném kiírni, de ez egy 3 számjegyből álló szám)

537243


Igazándiból - ha jól sejtem - utcanevet nem látok, amit arra véltem, hogy kis településről beszélünk és talán itt csak számozzák a házakat és nincsenek utcanevek. Lényegében ezért tettem fel a kérdést.


A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm! :)


2013. okt. 24. 00:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Az elv az, hogy ugyanúgy kell megcímezni, mint Magyarországon. Romániában a postai irányítószám minden esetben 6 számjegyű (3 számjegyű nem létezik). Községet és megyét felesleges írni, éppen ezt helyettesíti az irányítószám (nem létezik még egy falu hasonló irányítószámmal). Manapság a levélszortírozás nem megyék szerin, azon belül községek szerint zajlik, hanem szállítási útvonalak konfigurációja szerint.

Ha a falu csak egy utcából áll, akkor nem adnak nevet neki (mint Mo-on). A címzésnél a sorok és a sorrend ez legyen:


Kovács Botond

RO-537243 Ocna de Jos

Románia

2013. okt. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. okt. 27. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!