Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem szereti Frei Tamás...

TáltosPuli kérdése:

Miért nem szereti Frei Tamás a magyarokat?

Figyelt kérdés

A Frei Tamás regényciklust (vagyis a „Megmentő”–t, a „Bankár”-t és a „2015”-öt) végigolvasva, önkéntelenül merült fel bennem a kérdés: miért nem szereti Frei Tamás a magyarokat?

És nem azért kérdem ezt, mert agyonreklámozott thriller-regényeivel bünteti az olvasóit, de legalábbis megpróbálja a frászt beleverni olvasóiba.

Hanem mert a regény főhőseinek és mellékszereplőinek olyan gondolatköre alakul ki, amelyben nagyjából minden ami magyarországi az selejt, középszerű, maradi, vagy legalábbi lúzer bunkó, akiken a dörzsölt, mutyizó kicsiny elit uralkodik, viszont aki elhúz Nyugatra az sztár, feltaláló, kedves és érzékeny, művelt és minden szempontból emelkedettebb, mint hátrahagyott „mocsár”...

És hogy pontos legyek, Nyugatra húznak el, ezek a kedves jó emberek – Frei Tamás regény-szereplői-, mert Nyugat mellett a Kelet, az bunkó, erőszakos és vad. Azt viszont az író ott püföli ahol éri, az oroszokon, de a 2015-ben már az azeriek, örmények, kazahok sem ússzák meg szárazon.

Frei Tamás „feltáró” vagy „leleplező” gondolatköre is nagyjából erre épül: a buta, itthon maradt magyarokat úgy verik át a dúsgazdagok, ahogy csak lehet. A sok elmutyizott pénzzel meg Monacoba, de legalábbis Svájcban élnek dzsentri-életet. És mindenért ők a hibásak Frei szerint, de közben félszóval sem említi, a 20 éve elcseszett „szociális rendszert” amely direkt hatása, hogy segélyből egyesek jobban éltek (6-8 gyerekkel) mint mások munkával (amelyből adózni kellett). Nem, a „tényfeltárás”-ba ez nem illett bele, az elcsúszott szociális juttatások rendszere. Ahogy a kedves „nyugatiak” érdekesebb esetei, mint pl. a kistermelőket megnyomorító franciák által pénzelt állatvédők.

És nézzük meg a Frei feltalálóit. Miket találtak fel? A nyugati, elhájasodott gazdag elit életmódját könnyítő megoldásokat. Ezzel tényleg igazi értéket teremtettek!

De regényen, meg Nyugat-majmoláson túl nem értem a központi kérdést: miért nem szereti Frei Tamás a magyarokat?



2013. okt. 26. 08:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Én nem olvastam a könyvet, bár tervben volt. Én azt hittem hogy hasonló történeteket fog írni mint amilyenek a Frei dosszié dokumentum filmjei is szóltak.

Hogy miért nem szereti a magyarokat?? Fogalmam sincs. Talán mert zsidó vagy mert sokat csalódott bennük, vagy mert a nizzaiak sokkal jobbak..

2013. okt. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%
Azért nem szereti Frei Tamás a magyarokat, mert náci fasiszta, rasszista országgá vedlettünk. Magyarországot viszont imádja!!!!
2013. okt. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
67%
Szerintem tökéletesen igaza van Freinek,nagyon tisztán lát.
2013. okt. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Tisztán lát....és a tények pedig tények: a magyarokat senki sem szereti...sehol sem....és csak magunknak köszönhetjük...
2014. jún. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Tökéletesen egyetértek az előttem szólókkal.

Freinek 100%-ig igaza van!

A választ Te is leírtad a kérdésedre..

" minden ami magyarországi az selejt, középszerű, maradi, vagy legalábbi lúzer bunkó, akiken a dörzsölt, mutyizó kicsiny elit uralkodik, "

2014. jún. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!