Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ez a nagy "Utálom...

Miért ez a nagy "Utálom amerikát! " örület? Divat lett szidni az amerikaiakat?

Figyelt kérdés

Négy szó: "mit majmolod az Amcsikat?!"

Ezt annyiszor hallani!

Most miért? Divat lett szidni mindent ami nem Európai?


És irigykednek mi? Szeretnének Ők is ott élni, tudni olyan jól angolul, csak nem tehetik, és inkább szidják, és húzzák le maguk közé azokat is, akik szeretik ezeket a dolgokat mi?



2013. okt. 31. 12:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
inkább menj tököt faragni
2013. okt. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
60%

Én is tapasztalom ezt a jelenséget. Hogy miért van ez?


Egyszer volt, hol nem volt, van sajnos még mindig... egy rakás összeesküvés-elmélet. Ezeknek a főszereplői általában az amerikaiak (akiket állítólag az izraeliek irányítanak). Azon kívül, hogy az összeesküvés-elméletek szerint az amerikaiak a fő kiszolgálói a Bogár László által globális pénzhatalmi szuperstrukturális önpusztító UFO-nemtudommégmi világelitnek, még azt is megtudhattuk a Világ-Panoráma c. műsorból, hogy Alaszkában van egy titkos amerikai kutató támaszpont, amelyből irányítják a Kárpát-medencei éghajlat szélsőségessé tételét és a vörösiszap tározót is onnan robbantották fel az amerikaiak állítólag, hogy megfenyegessék a szemtelenkedő Orbánt. Több hasonló érdekes "leleplezést" megtudhatsz még ebből a műsorból.


Ezeket az elméleteket felkarolja a szélsőjobb, ami egyre terjedőben van főleg a fiatalok körében. Egyre többen vevők az eszméikre és a nyugati világ (főleg az amerikaiak) démonizálására.

2013. okt. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%

Mert az emberek butak.


Mint a segg.


Cheers :)

2013. okt. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Mirk ***** válasza:
88%
Inkább egy olyan nemzetet mondj, akiket szeretnek a magyarok - a magyarokon kívül.
2013. okt. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ , hogy hol élsz....és attól is függ, hogy mire érted.


Ha például az ilyen jelentéktelen megjegyzésekre gondolsz, mint pl. most Halloween-kor is egy pár hangulatrontó beszólásai arra nézve, hogy " pff, nehogy már megtartanátok a Halloween-t, ezt az amerikaiaktól majmolja mindenki, ergo nem magyar szokás és nem is kell követni " – hát az ilyen jellegű megjegyzésekről nekem is az a véleményem, hogy foglalkozzon mindenki a saját dolgával és ne szabja meg másnak, hogy mivel töltse a szabadidejét és mivel nem.

Igen, vannak átvett szokások, és valahogy mindig van egy olyan csoport, aki ezzel nem képes megbékülni. Nekem viszont az a véleményem, hogy attól mert adott kultúra átvesz egy másik kultúrából adott szokásokat még nem jelenti azt, hogy saját kultúráját szegényíti.

Ezzel szemben egyesek irreálisan kivannak bukva azon, hogyha alkalmanként olyan szokásokkal vagy rendezvényekkel találkoznak, amelynek eredete nem a saját országában található- mintha ettől süllyedne el adott nemzet.

2013. okt. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem szeretnék ott élni. Az "Amerikai álmot" tudod miért hívják Amerikai álomnak? Mert aludnod kell, hogy elhidd.
2013. nov. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%
#6 - A magyar álomról is ellehetne ugyanezt mondani.
2013. nov. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%
igenis, letezik amerikai alom. Ma mar kicsit nehezebben megy, de aki akar dolgozni es odafigyel az jol el. Egy jo szakma es a nyelvtudas az kotelezo az indulashoz
2013. nov. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%
en egy borondel es $100.00 dollarral vagtam bele. Igaz kicsit regebben, de el is ertem amit akartam. 55 eves koromtol nyugdijasok vagyunk felesegemmel es jarjuk a vilagot
2013. nov. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
30%
ezek a büdös parasztok a nyomunkba se érhetnek soha a köpésünket se nyalhatnák fel:D mivagyunk a világ urai USA timeg csak egy szolganép egy elmaradott paraszt kulturás nyomorékok
2015. márc. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!