Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Algyőnek miért van olyan nagy...

Algyőnek miért van olyan nagy külterülete?

Figyelt kérdés
Unalmas perceimben nézegettem falvakat, városokat Google térképen és szomorúan tapasztaltam, hogy a Csongrád megyei falvak közül Algyőnek van a legnagyobb külterülete. Egyik internetes portálon viszont régebben olvastam, hogy amíg az algyőiek bent a faluban élik világukat a két megyei nagyváros között addig a rétiek meg a telepiek szinte szenvednek a mindennapi túlélésért. Megértem, hogy Algyő mint falu nem tud gondoskodni ekkora területen élő összes emberről, de akkor miért nem veszi át Szeged a helyet? Vagy vhellyel is jobban járnának azok a szerencsétlenek. Egyáltalán a leválásakor miért kapta meg ezeket a területeket? Eleve kétséges volt, hogy önmagát képes lesz a falu ellátni. Ezt vhogy nem tudom megérteni!

2013. nov. 5. 20:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen,Algyő-Ady majorban például tényleg nem lehet túl egyszerű az élet.Nyilván ilyen helyre nem nagyon költöznek a fiatalok,vagy csak autóval együtt(oda például reggel és délután van busz,munkanapokon,ha jól tudom,de nem biztos)

Az,hogy miért alakult így ki,nem tudhatjuk.

A külterület(sajnos) nem érdeke senkinek általában.Tapasztaltam is emiatt már,hogy legjobb esetben másodrangúnak tekintenek.

Mondom ezt úgy,hogy én is külterületen élek.(Kistelek vonzáskörzete)

Alapvető változások azért vannak:én is itthonról netezek,sok helyre már házhoz jár a posta(legalábbis mifelénk) ugyanúgy,mint a faluban.Télen eltúrják a havat már reggel,ha nagyobb hó esik,azért 3 centi havat még nem.

Ha jó helyen van a tanya,(mint nálam)ugyanolyan(vagy még jobb) életkörülmények lehetnek,mint a falvakban.

Nem tudom,az a rész hogyan fejlődik,egyáltalán mennyire lakott,ezáltal "érdekében áll-e" valakinek foglalkozni a külterületen élőkkel arra felé?

Sokszor az a baj,hogy lenézik,lesajnálják a tanyákon élőket és sok helyen eleve nemkívánatosként értékelik...

Amerikában viszont ez egy teljesen elfogadott életforma,talán egyszer mi is elérjük azt,hogy legalább ne nézzék le a külterületi lakosságot.

2013. nov. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Jól írtad, reggel megy 1, délután 2 busz, hétvégente 1 se. Viszont az ott lévő kompot is leállították. Ott csak autóval lehet meglenni, máshogy nem. Internet elérés csak egyes részeken van ahol van épp 3G, de nagy részén még a mobilinternet sem működik. A fiatalok illetve akinek van 1 kis esze az elköltözik onnan.
2013. nov. 12. 20:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!