Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Keresek egy könyvet Flavius...

Keresek egy könyvet Flavius Josephus: Zsidó régiségek. Hol lehet megvásárolni?

Figyelt kérdés

2013. dec. 12. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Az általad keresett könyv, ha nem tévedek manapság "A zsidók története" címen kapható. Ezt olvasom most éppen én is, nagyon tetszik :-). Még annyit elmondanék, hogy a modern kiadások nem tartalmazzák Flavius művének mind a 20 könyvét, csupán a 11-20. könyveket. Az első 10 könyv az Ószövetséget dolgozza fel. A 11. könyv még részben bibliai eredetű (Ezsdrás-Nehémiás-Eszter), utána viszont i.sz. 66-ig mondja el a zsidó nép történetét.


Én a könyvet az Alexandra könyvesboltban vásároltam meg.

2013. dec. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, azt elfelejtettem mondani, hogy az első 10 könyves változatot keresem, a 11-20-ig azt már megszereztem. Viszont az 1-10-et sehol nem találom. Nem tudsz esetleg segíteni, honnan tudnám megszerezni?
2013. dec. 12. 12:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


A könyvesboltokban nem árulják azt a változatot, amely tartalmazza az 1-10 könyeket. Én a könyvtárból vettem ki annak idején egy olyan kiadást, amely egy korábbi, és benne van az 1-10 könyv, de az is csak részleteket tartamaz belőle.

2013. dec. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
próbáld meg valamelyik egyetemi könyvtárat, ott biztos tudnak segíteni
2013. dec. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!