Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mikor robbant bomba az országh...

Mikor robbant bomba az országházban?

Figyelt kérdés

Úgy 2000 környékén történt, akkor tele volt vele minden újság meg plakát, de most semmi infót nem találok róla neten.

Nem biztos, hogy bomba volt, lehet csak valami tűz. Egy plakát képére emlékszem, hogy az országház kupolája környékén egy füstoszlop száll fel. Talán HVG plakát volt, de nem nagyon emlékszem, mert még gyerek voltam. Most viszont érdekelne mi történt akkor.

Valaki esetleg emlékszik?



2013. dec. 13. 17:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Benn az épületben nem robbant, hanem azon kívóé türtént a dolog.

Errőé lát okból nem találsz forrásokat. Egyrészt mert az internet előtti korban történt, pontosabban 96 nyarán, őszén, másrészt mert mindent titkosítottak róla, mint egy becsületes országban szokás, hogy a közvélemény ne tudja meg, kik, miért és hogyan voltak ebben érdekeltek.

Az országház bekerítése mondjuk jóval előbb, úgy 93 környékén megtörtént, magyarán az mdf kormány gaztettei között kell elköbnyvelni. Ettől függetlenül robbant az a bomba, amit zacskóban tettek le annak az évnek az augusztusában....

Azért tudom, mert épp hazajöttünk külföldről, és órákat vártunk miatta a határon. Szegeden éjszakáztam a r.hadék ellenőrzés miatt.

96 szeptemberében volt.

2013. dec. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hálásan köszönöm!

(Akkor még kisebb lehettem mint gondoltam :) )

Így lényegesen könnyebb lesz utánakutatnom a régi újságokban, még egyszer köszönöm.

2013. dec. 13. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!