Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szüleim magyarok, de Norvégiáb...

Szüleim magyarok, de Norvégiában éltek és én ott születtem, attól még nem tudom mondani magamra hogy norvég vagyok?

Figyelt kérdés

2013. dec. 13. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi az állampolgárságod? A magyar adott a szüleid miatt, de van norvég is? (Nem tudom, van-e ott területi - születési - elv...)
2013. dec. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nincsen. Amerikában van ez a hülyeség csak. Ott meg lehet azt csinálni, hogy teljesen jogellenesen belép az asszony az országba, kihordja a gyereket -ennek ott, USA területen kel megtörténni!- és másnap már kitoloncolják őket, de a gyereknek attól a pillanattól, hogy ott megszületett, USA állampolgársága van. 21 éves korától "felügyelet", meg ottani hozzátartozó nélkül is gyakorlatilag szabadon visszamehet az országba, és teljesjogú állampolgárként élhet.

A skandináv országokban viszont ilyen elmebetegség nincsen szerencsére. Meg úgy nagyjából sehol Európában.

2013. dec. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Második, elolvastad azt a részt is, hogy "Norvégiában éltek"??

Lehet, hogy a Kérdező ott töltötte a gyerekkora egy részét! Nem derül ki semmi a leírásából, szóval ne feltételezzük már, hogy számításból mentek oda...

2013. dec. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem feltételezek semmit a kérdezőről, mivel nem ismerem. Csupán tényeket írtam. A skandináv országokban nem úgy működik ez az állampolgársági kérdés, ahogyan azt a kérdező feltételezte.
2013. dec. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
# 3 Egyébként imádom a demagóg hozzáállásod. Feltételezed, hogy én feltételezem, hogy a kérdező, és kedves családja haszonleső. Ergo, ha a feltételezésed helyes, az egyfajta önigazolás a részedre. Ha helytelen, akkor viszont visszavágok, hogy milyen alapon feltételezed azt rólam, hogy $eggfej vagyok, és ilyesmit feltételezek a kérdezőről?
2013. dec. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
talán ennyit a feltételezésekről....
2013. dec. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

hát 15 évig éltem ott, aza baj hogy nem voltam norvég állampolgár pedig azt hittük, mert amikor születtem akkor apám sem volt az, de mikor öcsém született akkor már megvolt a norvég állampolgárság nekik ezért öcsém is az lett automatiukusan, azért hitték mindvégig hogy az vagyok énis


szóval úgy már lehetne mondani hogy norvég valaki ha meg van az állampolgársága? vagy akkor sem igazán norvég? erre vagyok kíváncsi hogy ez hogy van

2013. dec. 14. 12:53
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor te egy norvég-magyar állampolgárságú magyar lennél. Szüleid magyarok, attól mert ott születtél, ott élsz, az az egyik vagy akár csak az az állampolgárságod még nem leszel norvég.
2013. dec. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ahogy mondani szokas, mindenki az aminek erzi magat.
2013. dec. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!