Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért csinálnak abból problémá...

Miért csinálnak abból problémát, hogy vki zsidó, néger, cigány, stb?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen ezek erőltetett kategóriák, hiszen nincs olyan, hogy 100%-ig zsidó vki.

Ahogy itt sem mondhatja magáról senki, hogy csak magyar van az ősei között, pláne, ha jó régre visszamegyünk: volt amikor magyar még nem is létezett.

Én látszólag magyar vgyok, de pl. dédanyám még sváb volt. Ezt tudom, de éppenséggel a hosszú múltamban akár zsidó, arab, cigány, kinai, busman is lehet, ebben senki sem lehet biztos.

Tehát ilyen értelemben mindenki cigány is bizonyos mértékben. Akkor miért kell ebből ekkora problémát, és megkülönböztetést csinálni.

Én pl. nem tartom magam magyarnak, hanem embernek tartom magam (ahogy a többi társamat is), ennyi nekem elég.

Szóval értelmetlen, és főleg logikátlannak érzem ezt a dolgot.


2013. dec. 18. 12:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%
A kulturális vagy vallási önazonosság ott válik kérdéssé, amikor kisebbségbe szorulsz. Költözz külföldre pár hónapra, egyből magyarnak fogod érezni magadat és nem (csak) embernek.
2013. dec. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Kisebbségbe itthon is érezhetem magam, ezer más ok miatt: barna v. szőke vgyok, vékony v. vastag vgyok, vega vgyok vagy nem, stb.

Mindenki vmiben más, mint a "többi".


Egyébként kföldön érezhetem magam magyarnak, de attól még nem leszek az.

2013. dec. 18. 12:41
 3/16 anonim ***** válasza:
67%

En is külföldön élek és jól esik magyarnak érezni magamat,azonbelül embernek.

Sajnos igenis számit, hogy milyen származásuak vagyunk.

2013. dec. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%

Ez sajnos ott hibázik, hogy attól, hogy egy emberben tegyük fel van 0,01% cigány vér is az ősöktől, még nem lesz cigány. Kinézetben, jellemben, viselkedésben, teljes mértékben elfog térni azoktól, akiket cigánynak hívunk.

Én se leszek bizonyos mértékben kínai, ha tegyük fel 200 évvel ezelőtti ősömbe lehetett egy kis kínai vér is, attól még nem vagyok az. Ennyi erővel bárki bármilyen nemzetiségűnek mondhatná magát kedve szerint...De ez teljesen hibás elmélet és akkor ez még csak egy dolog...hogy miért probléma.

2013. dec. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
26%

Az ilyen alantasabb fajok akarnak mindig rácsimpaszkodni ránk, felsőbbrendűekre, ezért szajkózzák, hogy egyenlőség van. Mi pedig alig győzzük lerázni magunkról ezeket.

Ahogy egy kutya se érti magától, hogy a gazdájának bármely családtagja előbbrevaló nála, és a falkában az utolsó helyet kapja, ezt meg kell tanítani neki.

2013. dec. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
56%
Mivel a tudomány mai állása szerint az emberi faj Afrikából származik, mostantól néger vagyok! Ugye milyen hülyeség? Na látod! Még azt az elején, egy normális kérdést nyitok meg és csalódnom kellett. Megint csak egy identitásválságban levő gyerek próbálja az érzéseit számon kérni a világon.
2013. dec. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

4-esnek:

Hány százaléktól lesz cigány? Hol a határ?

És, ha cigány, milyen a viselkedése, mit hívunk annak, ahogy fogalmaztál?

Én ismerek teljesen eltérő viselkedésű, cigánynak nevezett embereket. Most akkor milyen a viselkedésük?

Remélem érzed, hogy ezek költői kérdések, mert nem lehet rá válaszolni.

2013. dec. 18. 16:01
 8/16 anonim ***** válasza:
47%

Attól, hogy te ismersz 1 cigányt, aki normális, attól még a több millió nem lesz különb annál, ami. Sajnos nap, mint nap találkozom ezzel a problémával.

Nem %-ban kell határolni, hogy az vagy sem... egyszerűen ránézel és látod, hogy az...a viselkedés meg még egy dolog, ami általában nyomatékosítja, hogy nem téved az ember.

2013. dec. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
27%
Az emberek többsége korlátolt. Ennyi az egész.
2013. dec. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
26%
Gratulálok, akik lepontoztak, azon pont beletartoznak abba a kategóriába, amit említettem :)
2013. dec. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!