Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nálunk miért nem szokás a...

Nálunk miért nem szokás a nemzeti színeket, zászlót, hagyományokat klipekben, filmekben használni? Bezzeg Amerika tele van amcsi cuccokkal!

Figyelt kérdés

Amerikai videoklipekben tele van veterán cuccokkal, zászlóval, jelképpel, filmek is tele vannak.

Mi miért nem használunk piros-fehér-zöld szimbólumokat, meg magyar dolgokat?



2013. dec. 28. 23:15
 1/10 anonim ***** válasza:
62%

mert bizonyos politikai partok annak idejen kisajatitottak ezeket, 'aki magyar velunk van' felkialtassal. nem mindenki akarja, hogy a turbomagyar nacionalistakkal azonositsak. en sem hordok kokardat Marcius 15-en, nem veletlenul...


es ez az egesz eleg tragikus egyebkent...

2013. dec. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
33%
The USA is eternal !
2013. dec. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%

ott mindenki

itt meg a nácik

ugyebár


megköszönhetjük az elmúlt húszévnek

2013. dec. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ahány ház, annyi szokás.
2013. dec. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Ahogy én megfigyeltem ez leginkább az USA-ra jellemző. Az európai államok, nemzeteknél az e fajta rituálé nem alakult ki. Talán nem is mi európaiak vagyunk ebben különlegesek, hanem az amerikai nemzet felfogás eltérő az öreg kontinenshez képest. Amerika a bevándorlók országa, többségében a "menekültek" új hazája, amelyet vallási, politikai menekültek alapítottak, és azok akik saját államukban a nincstelenség, munkanélküliség és a kilátástalanság száműzött a lehetőségek földjére. Akik megtalálták céljukat büszkén ragaszkodtak új hazájukhoz. Azt hiszem ez az életérzés állhat a amerikai nacionalizmus hátterében.
2013. dec. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 MINDENLÉBENKANÁL válasza:
100%
Nem tudom, de ez Romániában nagy divat, Erdélyben is, december 1.-én főleg (nemzeti ünnep). Ekkor kapták meg Erdélyt, '18-ban. Ilyenkor mindenhol piros-sárga-kék zászló, na meg kokárda. Mintha Erdély már ezer éve a románoké lenne.
2013. dec. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
nehany evtizede sikeresen kuzdenek, hogy ne legyen magyar nenzeti buszkeseged, legyel inkabb egy "europai" senki
2013. dec. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%

ez van amikor

a magyar etnikum az érdekképviseletét más, idegen etnikumokra bízza. Az eredmény egyáltalán nem meglepő.

2013. dec. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Én igyekszem ünnepekkor, főleg Március 15-én felvenni a kokárdát is, és nem érdekel kinek volt ez a kampánya és stb. Ha Orbán Viktor kitalálta ezt, akkor az ellenzék is kitalálhatta volna. Talán ott lett az elbukás, hogy ők nem kérték, hogy: "Ejnye, hát ha magyarok vagyunk viseltessünk is úgy! Vegyük fel a kokárdát. Buzdítsák a népet ezeknek a jelképeknek a viselésére.

Miért gondolom ezt, hogy fontos?

Vizsgáljuk meg, hogy hány magyar szereti a hazáját! Nem sok! A jelképek fontos eszközök a megszerettetéshez, persze ezek csak jelképek.

2014. jan. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

ja, zászlóm is van itthon. és szeretem! Direkt!

Tényleg nem érdekel, hogy valaki párthoz azonosítja vagy nem. Én eldöntöttem, hogy szeretem a hazám és kész! Ez nem érzelem állapot a szeretetem, hanem döntés. Ennyi. :)

2014. jan. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!