Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az USA-ban miért olyan gyönyör...

Az USA-ban miért olyan gyönyörűek az udvarok?

Figyelt kérdés

Fel évre voltam Amerikában. LA-ben, Phoenix-ben, és Dallas-ban. Ahol csak kertes házat láttam, ott az utca, és az udvar is iszonyat gyönyörű rendezett volt. Létezik hogy ilyen sok idejük me

g türelmük van a gondozásához?! Sok embert megkérdeztem mar. Csak azt mondták hogy sokkal optimistábbak tőlünk magyaroktol és sokkal nagyon a tűrő képességük mindenhez. Eszméletlen mennyire oda figyelnek a legkisebb részletekre is. Bezzeg itt Magyarországon...


2014. jan. 1. 23:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

"Csak azt mondták hogy sokkal optimistábbak tőlünk magyaroktol és sokkal nagyon a tűrő képességük mindenhez."


Azt nem mondták ugye hogy mexikói vagy brazil munkások kertészkednek náluk fillérekért? Majd megnézném én őket hogy mennyire lennének optimisták ha a létminimumon élnének mint ahogy az átlag magyarok jelentős része...

2014. jan. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ja igen azt elfelejtettem irni hogy pesszimista magyarok hanyagolják a kérdésem. Köszi!
2014. jan. 1. 23:47
 3/14 reptoid ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, hogy a kertész érdeme. Mi egy 3 házas kertben lakunk 2 másik családdal, itt is van kertész szerencsére, de ha végignézek magunkon vagy a szomszédokon, se affinitásunk, se időnk nem lenne ilyesmire.

Nem hinném, hogy ott is mindenkinek a vérében lenne a kertgondozás, sokkal egyszerűbb egy kertészt fogadni, ha van rá lehetőség.


Persze lehet, hogy akiket kint láttál, van sok szabadidejük ilyesmivel is foglalkozni, de szerintem ott is úgy van, aki jól keres, megteheti, hogy kertészt fogadjon, annak sokat is kell dolgoznia mellé, így nem feltétlen maradna ideje erre. Nyilván lehetnek kivételek, akik a szabadidejüket direkt erre áldozzák, de nem hinném, hogy ez az általános.

2014. jan. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A kultúra alapjaiban különbözik. Nálunk teljesen más egy porta képe, a házak építési stílusa, stb. Magyarországon is vannak szép rendezett kertek, és mérget vehetsz rá, hogy az USA-ban is van putri. Nálunk mostanában kezdenek rászokni a díszkertekre, korábban inkább a praktikus szempontok élveztek előnyt. Vagyis hogy ne kelljen sokat foglalkozni vele, és szabad legyen az út a konyhakert felé, hogy le lehessen menni traktorral, ha szántani kell.
2014. jan. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Pesszimista magyarok ne írjanak, Jézus Isten...

Tudod mi a trükkje a szép gondozott kertnek? Bevándorló kertész. Amúgy van egy még olcsóbb: frissen ültetett gyep és gyakori fűnyírás, nyáron meg locsolás. Egyáltalán nem olyan nagy munka, csak itt Európában az emberek nem ilyen gyepmániások.

2014. jan. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az egyik ok lehet a sok bevándorló segédmunkás, akiket pl. kertésznek is felfogadnak sok esetben.

A másik, hogy itt inkább praktikusak a kertek, nem arra mennek, hogy szép legyen. Szintén van kertünk, de a nagy része veteményes, egy picike virágoskert, a maradékon pedig van hintaágy, hinta, egy szép, terebélyes fa. Apám gondolkodott rajta, hogy befüvesítsük, de a kutya úgyis kikaparná, és tönkretenné. A gyep pedig nem örül neki, ha hazaérek.


Amúgy igen, optimistának könnyű lenni, ha van pénzed, biztos állásod... stb. Ott is biztos vannak rosszul kinéző házak/udvarok, csak épp te nem láttad őket. Nem mindenkinek van ideje kertet rendezgetni, vagy egyszerűen csak nem szereti csinálni.

2014. jan. 2. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket! Nagyra értékelem.
2014. jan. 2. 05:48
 8/14 anonim ***** válasza:
A Rózsadombon is szép házak vannak. Pénz kérdése...
2014. jan. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Phoenixben a nénikémékkel kb. Naponta 3 óra hosszát kocsikáztunk. Bejártuk deer valley village-et meg glendale-t meg peoria-t.


A házak 90%-a csodálatos volt, az utcákkal együtt. A forró arizonai levegő meg rá tetézett.:) eszméletlen volt azokon az utcákon sétálgatni is. Sőt.. Ha tehetem ki megyek oda mégegyszer.



Amin meglepődtem, az az, hogy szinte mindig ők köszöntek előre és mindig mosolyognak. Legjobban nyílván Phoenix tetszett. Mikor ott voltunk 39,7 fokot mértek. De volt mikor 43 fok volt. Nagyon tetszett.

2014. jan. 2. 12:51
 10/14 anonim ***** válasza:
És akkor most interneten ki kell tombolnod magad, hogy itt miért nem milliomos mindenki?
2014. jan. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!