Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ki hogyan "adventezik" igy...

Ki hogyan "adventezik" igy elso advent vasarnap?

Figyelt kérdés
Mit szoktatok csinalni ilyenkor?
2009. nov. 28. 23:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Meggyújtjuk az első gyertyát az adventi koszorún (majd holnap), oszt annyi...


Nem tudom, mit kellene még csinálni???... 8-o

2009. nov. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
Mi nem ünneplünk ilyeneket,nem is tudtam,hogy most Advent van.Mi sose szoktunk ilyen Adventi koszorút venni,mikor suliba mentem elsőbe,nagyon lestem,hogy mi a francnak van egy koszorú az asztalon,amin csak 1 gyertya ég :D
2009. nov. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, nem formaságokat, de valami "szent" gondolatokat beengedni az életünkbe. Tetszett pl. egyik tvműsorban egy katolikus pap adventi beszéde. A várokozásról és a beteljesülés reményéről volt szó. Azt mondta: nem mindegy, hogy mire várunk, vagy miben reménykedünk. Istentől nem várhatjuk, hogy olyan reményeinket valósítsa emg, amelyek illenek az Ő általa kijelölt úthoz. Ez nem idézet volt, csak leírtam, ahogy bennem megmaradt.
2009. nov. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
Miért ilyenkor is kellene már valami különlegeset csinálni?:)
2009. nov. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a templomban minden adventi szombaton az esti mise előtt gyertyagyújtás van, műsor, adventi énekek, adventi versek, adventi mesék, és mindegyiket más-más csoport (énekkar, hittancsoport...) tartja. Negyed óra mindössze, de szép és hangulatos.
2009. nov. 29. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A koszorún meggyújtunk egy gyertyát a négyből. Mást nem nagyon csinálunk.
2009. nov. 29. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi is gyújtunk gyertyát ma! + eszünk krémest.
2009. nov. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A gyertyagyújtás csupán formalitássá vált manapság, és azért kérdeztem ki mit csinál még emellett: elgondolkodik az advent lényegén, esetleg ima vagy hasonlók.

2009. nov. 29. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!