Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Léteznek izgalmas munkák és...

Léteznek izgalmas munkák és munkakörök? Nem olyanaokra gondolok, hogy tűzoltó, rendőr, vagy orvos, mert adott idő után hasonlóak lesznek már az esetek és megoldásaik.

Figyelt kérdés
Érdekes, kratív, x idő után sem ellaposodó munkák érdekelnének.

2014. jan. 9. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szóval úgy gondolod, hogy egy tűzoltónak, rendőrnek vagy orvosnak egy idő után monotonná válik a munkája?

Na pont ezek azok a hivatások, ahol az adrenalin pumpál, mert nem tudsz felkészülni, hogy mi fog történni, ergo lehet "izgalmasnak" nevezni.

A 3 közül talán a tűzoltóké kevésbé, de egy rendőr, hacsak nem szimpla járőr, hanem más területen dolgozik, nemigen unatkozik, erről biztosíthatlak.

Az orvosok ugyancsak nem, gondolj bele pl. egy mentőorvos munkájába. Elképesztő felelősség és hivatástudat kell hozzá, ezért is alkalmasak rá kevesen.


Részemről azt gondolom,hogy sokan szidják a rendőröket pl, vagy akár a tűzoltókat is, de egy olyan embernek, aki nem lát bele a munkájukba és a hétköznapjaikba, fogalma sincs, hogy mivel járnak ezek a munkakörök.

Mindig akadnak negatív példák és főleg a csodálatos magyar népnek tetszik ez,mert így meg lehet ítélni őket és általánosítani.

A hentesek, bolti eladók, irodisták, stb. között is vannak szar emberek akkor ennyi erővel ez bármilyen munkára igaz lehetne.

Szóval előbb meg kell ismerni azt, amiről ítélkezünk! Persze az ostoba embernek ezt lehet magyarázni....


27N

2014. jan. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 (slingback) válasza:
Hogy egy munka meddig lehet érdekes és kreatív a számodra, az rajtad is múlik. Attól laposodik el, ha muszájból rutinból végzed és nem keresel benne örömet - ld. Az ember tragédiájában a székláb faragás.
2014. jan. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nyilván az az izgalmas és nem ellaposodó, ahol egyrészt nekem igényem van a fejlődésre, másrészt a környezetem támogat ebben (hagynak kibontakozni). Pontos munkakört szerintem nem lehet mondani. A munkahelyemen van néhány informatikus, aki mindig izgalommal beszél a munkájáról és közben csillog a szeme. Engem meg rémesen untat. Szóval ez nem konkrét munkakör-függő dolog.
2014. máj. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bérgyilkos
2018. márc. 10. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!