Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért éhes több millió ember...

Miért éhes több millió ember a Földön, főleg Afrikában, ha a vöröskereszt és az adományok rendszeresen segítik őket?

Figyelt kérdés
Régen a középkorban több éhes ember volt mint most, nem értem miért nem javul a helyzet

2014. jan. 24. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Az adományok nagyrésze sajnos nem jut el afrikába. A másik pedig, hogy minden adomány átmeneti, rövid távú segítség az és egyszer elfogy. Az afrikai országok olyan szegények és akkora a túlnépesedés, hogy egyszerűen nem tudnak termőföldet vagy élelmiszert venni.
2014. jan. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%

Azért az afrikai emberek tehetnének is azért valamit egy vízben,napfényben bővelkedő földrészen hogy ne éhezzenek.


De nekik jobb az hogy ülnek a a fenekükön és nézik a szavannát,és ha (!) egy kis pénzez jutnak abból nem mezőgazdasági gépet vesznek a jobbulásért,hanem Ak-47-t,hogy hatalmat szereznek önön kicsinyes érdekeinek és abból meg persze polgárháború lesz a végén.


Csak a sok-sok éhező gyermeket sajnálom,akik nem tehetnek szüleik életmódjuktól.Amelyik meg túl éli a gyermek kort az felveszi azt az életmódot amit szüleik,mert azt látta/tanulta.

A Nyugat meg azért hibás mert a fegyvert eladja ezen országoknak,cserébe ásványkincseiért.


Afrikának kellene lennie a leggazdagabb földrésznek ha a természeti adottságait nézzük !

2014. jan. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"nem értem miért nem javul a helyzet"

A Föld népességét is nézted már a két időszakban? Exponenciálisan nő, nem lineárisan.

2014. jan. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kettes azért a dolog nem ilyen egyszerű. Épp az a probléma a legtöbb helyen, hogy nincs víz! Semmilyen! Csapadék alig van, talajvíz is elvétve azzal nem lehet hektárokat öntözni.


Sok helyen olyan a forróság, hogy a növényzet kiég, és a legtöbb helyen a talaj teljesen terméketlen.

Mondom ezt úgy, hogy egy régebbi munkahelyemen számtalan afrikaival beszélgettem erről.


Sok afrikai országban a kisember semmit nem tud tenni mert a szűk politikai hatalom korrupt és nem foglalkoznak a szegényekkel.


Nincs infrastruktúra, kiépített rendszerek, iszonyú sok ember menekül a harcok elől.


Ráadásul kevesen értenek a földműveléshez. Van egy kezdeményezés ha jól emlékszem az ENSZ találta ki de nem vagyok benne biztos szóval elmennek az olyan helyekre, ahol még van valami remény és visznek magokat, gumókat, kertészeti felszereléseket, kutakat fúrnak és a földművelés alapjaira tanítják a helyieket. Ott láttam pl. hogy a veteményes fölé sűrű fekete hálót tettek, hogy a nap ne perzselje ki a palántákat.

Sok a törzsi háború és így nem lehet nyugodtan figyelni a gazdaságra.

De a legtöbbet a korrupt politikusok és a háborúk ártanak. A természeti kincseket kezdetleges módon bányásszák, és különféle érdekcsoportok inkább fegyvereket vesznek a haszonból. Nem véletlen, hogy néhány afrikai ország bojkott alatt van pl. nem adhatnak el gyémántokat épp ezért.

Ennek persze mi a vége? Háború, szegénység, megrekedt fejlődés, éhezés,

Ha politikailag rendben lennének akkor lehetne kezdeni mindenhol valamit és nem lenne ennyi éhező. Annyi kaját nem lehet eljuttatni, hogy egy fél kontinensnyi ember minden nap jóllakjon.

2014. jan. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!