Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Régóta itt élő külföldiek...

Valamiparadox kérdése:

Régóta itt élő külföldiek vagy itt született "nem magyarok/fél-magyarok/ázsiaiak" [bármiféle negatív felhang nélkül] válaszolnátok? (kulturális identitás -> minek érzitek magatokat? )

Figyelt kérdés

Bocsánat,ha este nem tudtam egy pontosabba megnevezést kitalálni;nem sértésnek szántam.

Az érdekelne,ha egy multikulturálisabb családból származtok (pl. kínai-magyar) vagy régóta éltek Magyarországon, akkor magyarnak gondoljátok/mondjátok-e magatokat?

Van egy kínai-japán ismerősöm,aki régóta Kínában él,de mégis a japán kultúrához érzi közelebb magát. De Ausztráliában bevett kifejezés az "Australian born Chinese"(~ausztrál születésű kínai),nemcsak azt mondják,hogy ausztrálok (nem mindenki, persze).

Érdekesnek kérdésnek találom,hogy ha biológiailag x vagy x/y (két különböző nemzetiségű szülő) vagy,akkor mit tartasz a "kulturális identitásodnak". Erre szeretném,ha válaszolnátok.


Köszönöm



2014. jan. 30. 01:13
 1/5 anonim ***** válasza:

A külföldi (volt) férjem több év Magyarország és az állampolgárság megszerzése után is még az eredeti nemzetiségét mondja, de ha néha hazamegy, akkor már egy csomó dolog zavarja.

A gyerekek még sosem jártak az apjuk hazájában (jó nagy kultúrsokk lesz az biztos), a nyelvet sem beszélik még tökéletesen, így ők magyarnak vallják elsősorban magukat, azt érzik a hazájuknak, de a származásukat megemlítik amikor felmerül. De nekik egyértelműen a magyar az erősebb.

2014. jan. 30. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én itt születtem, csak kicsi koromban laktam kint, a nyelvet sem beszélem, a szüleim alig éltek együtt.

Magyarnak tartom magam, itt jártam iskolába, itt dolgozom, 99%-ban magyar szokásaim vannak, magyar ételeket eszem (többnyire).

A nevemen és a kinézetemen viszont látszik, hogy nem vagyok teljesen magyar, sokszor rákérdeznek honnan jöttem - viszont én nem jöttem sehonnan.

Persze érdekel a kultúra, szoktam olvasgatni, nyelvet is tanulgatok, néha rásegítek sminkkel a kinézetre, de alapvetően inkább magyar vagyok.


Talán én nem vagyok jó "alapanyag" a kérdéshez, van ismerősöm aki kb. a fele életét kint, a felét itt töltötte és nyelveket is beszél, ő érdekesebb lenne.

2014. jan. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Második: nagyszerű lenne,ha rá tudnál kérdezni;de ettől függetlenül hasznos volt (a tiéd is első). Megkérdezhetem,hogy mi a származásod?

Elképzelhetőnek tartod,hogy ha sokáig kint laknál abban az országban,akkor inkább annak mondanád magad vagy esetleg magyar-x-nek?


Miben nyilvánul meg az az 1%?

2014. jan. 30. 23:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Én még eléggé fiatal vagyok 15 éves de azért válaszolók.Gyerek koromban a szülő hazámban nevelkedtem és ott jártam óvodába 1 évig.Aztán kitalálták a szüleim hogy akkor most költözzünk Európába mert milyen jó lesz.Kis iskolától kezdve 8. osztályig kín szenvedés volt minden, mindenki piszkált az orosz akcentusom miatt és a vágott szemem miatt mondhatom szuper volt.Most hogy középbe kerültem sokkal jobb lett.Kérdésre válaszolva nem érzem magam magyarnak mert nem vagyok az és nem is nézzek ki úgy (+ nem akarok bunkó lenni de nem is túlzottan kedvellek titeket)Mai napig ápoljuk a kazak szokásainkat és itthon is oroszul beszélünk.Ha felnövők haza költözök és elfelejtem ezt a rémálmot amit Magyarországnak hívnak.Mellesleg az apukám a magyar de ő is ázsiai(kinézetre)
2014. jan. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én Magyarországon születtem az itteni szokások vesznek körbe és hát magyarnak érzem magam.Általában ,ha megkérdezik,hogy félvér vagyok-e azt mondom rá ,hogy igen magyar. :)
2014. febr. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!