Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy még a...

Miért van az, hogy még a magyar írók is küldföldre helyezik a cselekmények történését?

Figyelt kérdés
Dolgozom egy regényen - és már pár éve, amikor kitaláltam a történetet, akkor is Magyarországon képzeltem el a a cselekmény első negyedét. Mára azonban elbizonytalanodtam a helyszínt illetően, mivel majdnem minden "magyar" regény külföldön játszódik... Nektek mi a véleméynetek erről? Ennyire gáz Magyarországon játszodó történetet írni, és tényleg ezt igénylik az olvasók? Hiába a jó minőség, történet, karakterek?
2009. dec. 5. 19:12
 1/8 A kérdező kommentje:
*cselekmények helyszínét
2009. dec. 5. 19:15
 2/8 anonim ***** válasza:
Az írók az életből is veszik a mintát, és úgy érzem, a mai Magyarország nem alkalmas ilyen mintára. :-(
2009. dec. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nos, ha egy helyszín valakinek nagyon ismerős, vagy pontosan ismeri, akkor az elveszti a hitelességét, mert pontosan tudja, hogy ott olyan nem történt.
2009. dec. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Szinte az összes ismert magyar író elsősorban Magyarországon játszódó regényeket írt. Csak néhány mostani kommersz íróra jellemző, hogy még a saját nevük helyett is angol művésznevet használnak. Azok a művek hosszúéletűek, ahol az írónak valami mondanivalója van, és nem pusztán a pénzért az aktuális divathullámot szolgálja ki. Szabó Magdának pl. az útleírásait leszámítva minden regénye itthon játszódik, mégis veszik a műveit, mint a cukrot.
2009. dec. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert az íróban először a történet ötlete születik meg, csak aztán a helyszíné.

És (sajnos) nagyon sok olyan történet van, ami egyszerűen nem játszódhat Magyarországon.

Tapasztalatból mondom

Ilyenek max. a történelmi regények lehetnek.


Mellesleg az emberek az egzotikumot igénylik.

Azt hiszem Karinthy mondta, hogy a regény pótolja azt, ami az életünkből hiányzik. (Javítsatok ki, ha tévedek!)

Magyarország nem egy nagy ország. Nem olyan, mint az USA, aminek egy átlagos polgár a tizedét se járja be az élete folyamán. A magyarok általában jól ismerik egész Magyarországot. Így nem jelent különlegességet, ha ott játszódik, ahol a mindennapjaidat éled. Egy-egy esetben érdekes lehet, ha arra járva elképzeled, de szerintem akkor is izgalmasabb, ha nem csak a történet egyedi, hanem a helyszín is messzi, (közel) ismeretlen tájakon van

2009. dec. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Engem pl. ezerszer jobban lekötnek azok a regények, amik megmutatják, hogyan találhatom meg és ápolhatom az értékeket a valós életemben, mint azok, amik szimplán kikapcsolnak a mindennapokból. Számomra hasznosabb egy olyan regény, amelynek a szereplői Magyarországon élő, hétköznapi emberek, mint az olyanok, amik Acapulco-ban élő milliomosokról szólnak. A jó regény az, amelyik egy izgalmas történeten keresztül megmutatja, hogyan lehet minden körülmények között embernek maradni.
2009. dec. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%
19:54 - Tévedsz, mondok egy példát, akinek nehéz a nyomdokaiba lépni: Rejtő Jenő
2009. dec. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem elég sok kortárs magyar írónak a regénye játszódik Magyarországon. Vagy majdnem kortárs. Pl. a nemrég meghalt Szabó Magda regényei, legalább is amiket én olvastam, azok mind Magyarországon játszódnak. Én valahogy jobban is szeretek olyan történetet olvasni, ami itthon játszódik (mármint magyar szerzőtől), mert tetszik, ha létező és számomra is elérhető helyek vannak a könyvben (ezt nem úgy értem, hogy nem létezik pl. Párizs, mielőtt valaki félreértené). De persze ha történet megkívánja, akkor alap, hogy nem lesz egészen más a sztori csak azért, hogy Magyarországon játszódhasson. Ha a történet lényege az, hogy valaki elutazik valahová, akkor nyilván, hogy máshol játszódik.
2009. dec. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!