Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek Magyarországon...

Szerintetek Magyarországon egyszer a cigányok és a magyarok jóban lesznek?

Figyelt kérdés

2014. febr. 15. 21:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Nem, mert a politikusoknak ez nem érdekük, és nem is lesz soha!
2014. febr. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
A politikának érdeke a feszültség fenntartása, így könnyen lehet támogatókat szerezni mindkét oldalról és egy megosztott népesség kevésbé tud ellenállni nekik.
2014. febr. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Igen. Amikor már semmi értelme!
2014. febr. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem mostanában az biztos... én szimplán megelégednék azzal, ha csak nem MO-n tanyáznának, mert, hogy az otthonuk sose esz az biztos.
2014. febr. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ahhoz először éles paradigmaváltásra lenne szükség egyik vagy másik oldalról, hogy nagyjából azonos szintre kerüljön a két népcsoport. Vagy a magyaroknak kellene visszatérni a sötét középkor körülményei közé, vagy a cigányoknak kellene megtanulniuk civilizált emberhez méltó módon viselkedni (tisztelet a kivételnek). Én nagyon remélem, hogy ez utóbbi verzió következtében történik majd meg a cigány-magyar barátság, ha valaha is megvalósul.
2014. febr. 16. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem magyar-cigány ellentét van, hanem dolgozó ember és büdös, koszis, tanulatlan, lusta, tolvaj ember közti ellentét. Az a cigány, aki akart tanulni, az tanult. Én is dolgozom ilyennel és szeretem. Nem a származás a baj. Hanem az életvitel.
2014. febr. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Sajnos ez nem csak magyar jelenség. Az egész világon ez megy a cigányokkal. Sehol sem tudnak "beilleszkedni" . Úgy hogy arra semmi remény hogy valaha is jóban lesznek .
2014. febr. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 gungasam ***** válasza:

A paradigma a gondolkodásoknak, vélekedéseknek, értékeknek és módszereknek egy adott társadalom vagy szűkebben egy tudományos közösség minden tagja által elfogadott összegzését jelenti. [2]

A cigányok mindig is vándoroltak, míg hozzánk nem (meg máshova) nem érkeztek és az államhatárok szigorúvá válásával a vándorlás ellehetetlenült.A nomád életmód és kultúra minden (volt)feudális alapú társadalomban számkivetettséget von magával.

2014. febr. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Akkor ideje lenne a továbbvándorlásnak, nem kéne mindenféle támogatással tömni őket államilag és akkor egy idő után maguktól elmennének. Tőlünk 20km-re van egy relative nagy város, nagy túrista forgalommal. A központban volt egy hatalmas épület együttes, láthatóan cigányok lakták, állt halmokban a szemét, meg a hasonló dolgok. Városvezetésnek nem tetszett, hogy csúfítja a belvárost, ezért kiköltöztették és ledozerolták a helyet, a pláne az egészben, hogy mellé épültek nekik a külvárosban házakat, ingyen és bérmentve... na ez az amitől már frászt kaptam, nem elég, hogy minden segélyt kapnak sorba, még kapják az új építésű házakat is, nem ám hogy valami önkormányzati házat adnak ki nekik vagy ilyesmi, rögtön milliókért az újat építik nekik.
2014. febr. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Igen, amikor a cigányok vége megtanulnak emberhez méltóan élni és viselkedni.
2014. febr. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!