Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Meddig morzsolták kézzel a...

Meddig morzsolták kézzel a kukoricát mikor jelentek meg a morzsolók kb?

Figyelt kérdés
tudom hogy a régi időkben társasági tevékenység volt és kézzel csinálták, aztán emlékszem hogy kiskoromban nekünk volt olyan kis szerkezet amibe bele kellett tenni és hajtani kézzel mint egy darálót és így forgolódott benne és lemorzsolódott már akkor is létezett gondolom nagyon régóta motoros változat ebből is, de ez a kézi hajtós ez mikor jelent meg mikortól használtak már ilyen szerkezeteket a teljesen hagyományos ősrégi módszer felváltására?
2014. febr. 19. 14:20
 1/2 anonim ***** válasza:
pontosan nem tudom, de talán olyan 60-70 éve, bár 50 éve még mindig használtuk a kézi morzsolót, de csak ha nem nagy mennyiségről volt szó
2014. febr. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kézi hajtású legkorábban az 1800-as évek második felében jelenhetett meg.


Ennyit találtam:

[link]

2014. febr. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!