Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mivel jellemeznetek az ezoteri...

Mivel jellemeznetek az ezoterikus irodalmat?

Figyelt kérdés
Egy hazi dolgozathoz lenne ra szuksegem,de meg wikipedian sincs anyag rola.Kerlek irjatok le a velemenyetek,azt,hogy ti mit gondsoltok az ezoterikus irodalom hallatan.koszonom a valaszokat elore:)
2009. dec. 18. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Keresztény embernek, baromságnak kell, hogy tartsa!
2009. dec. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
En is kereszteny vagyok,de az ezoterikus irodalomrol kell irjak.Az,hogy a keresztenyek ennyire elitelnek minden fajta ezoterikus dolgot az a tudatlansag miatt van.JObb utanaolvasni mielott valaki itelkezik.A mai vilagban a media hatasara vallt az ezoterika azza ami,hogy csak az idetlen horoszkopokat,magiat stb. latjuk benne.Ez a dolog evszazadokkal ezelott nem igy indult.Nos,ha valaki errol tud valamit kerem irjon:)
2009. dec. 18. 10:44
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Meghatározatlan határterület. A "hivatalos" tudomány szerint minden ilyen elvetendő, de ők (tudósok) is csak emberek, a saját érdekeiket védik. Szerintem a helyes hozzáállás a nyitott szkepticizmus, vagyis nem eleve elvetni, de kritikusan hozzáállni. Így kiderül, hogy mi az, ami működik, pedig még nincs rá magyarázatunk, és mi az, ami eleve átvágás, humbug? Soha nem is működött, és csak a szerző hisz benne. (Rosszabb esetben még ő sem, és úgy írt róla marhaságokat.)
2009. dec. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Az a baj, hogy egyre nagyobb divat az ezoterika, így minden szemetet el lehet adni ezen a címen, az emberek ész nélkül megveszik.

Akik tényleg komolyan veszik, amit írnak, ott is előfordul, hogy féligazságokat fejtegetnek, vagy a jó alapok ellenére tévútra kerülnek a művükkel. Nagyon meg kell válogatni, és nagyon kritikus szemmel kell nézni ezeket a könyveket, mert kevés van, ami tényleg hasznos.

2009. dec. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

11:55 -nek szerintem igaza van.

Szerintem klassz dolog. Végeredményben arról van szó, hogy nem úgy tekintünk a körülöttünk lévő világra, mint ahogy azt látjuk. Kb úgy, hogy minden a fejünkben létezik. Én úgy vagyok vele, hogy mivel az érzékszerveim csupán eszközök és az agyam fog fel mindent ami körülöttem történik, ezért minden amit látok, hallok, érzek, lehet csupán illúzió. Ennek ugye keleti eredete van,

Hinduizmus, Buddhizmus. Sokaknak tetszik az elképzelés, aztán tovább formálják, és a végén ott tartunk, hogy mindenféle eszement leírja, hogy mit gondol a világról. Példának okáért itt van az én válaszom:D

2009. dec. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az ezotéria egy nagy rakás sz@r. Egyedül a buta és tudatlan embereknek köszönhető, hogy még mai világunkban is létezik.
2009. dec. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
85%

Necces téma. Ahány szerző,annyi fajta szemszög van. Például van egy könyvem amiben a varázslókról egy keresztény írt és ő természetesen csak a misztikát tartja jónak,ami istenhez vezet,és a mágia a "sátán műve". Aztán van olyan,ami gyakorlati dolgokat ír le a szerző,meditáció,csakragyakorlatok,kártyavetés,álomfejtés,ingázás stb. (nekem ez a kedvencem,meg egy reinkarnációs könyv amiben pedig megtörtént esetek vannak)

Van olyan könyvem is ami szerintem gyerekeknek készült,legalábbis annyira "bűbájos boszorkás" a stílusa.

Ahogy egy korábbi kommentelő írta,meg kell válogatni mit olvasunk el (Édesvíz kiadót kerülje mindenki,azok mint gyökérséget kiadnak).

2009. dec. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!