Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért abból áll szinte minden...

Miért abból áll szinte minden ember élete hogy hajszolja a pénzt?

Figyelt kérdés
Miért nem elégszik meg a többség azzal hogy pl meg tud élni? Miért hajtják magukat hogy még többet még többet?
2014. ápr. 10. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert a többség megélni sem tud.
2014. ápr. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mert nekem a "meg tudok élni" ott kezdődik, hogy van egy picinke lakásom. De ennek ára iszonyú sok úgy, hogy önhibámon kívül nincs munkám, és bevételem se... És ha lesz lakásom, akkor is kell hajszolni, hog yleegyen tartalék akkorra, ha majd újra nem lesz munkám önhibámon kívül...
2014. ápr. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mert az ember mindig többre vágyik. És a most meg tud élni, az nem jelenti azt, hogy mindig úgy lesz. Gondolni kell a nehezebb időkre is. A most pont meg tud élni, az öreg korára nyomorogni fog.
2014. ápr. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sokaknak azért kell hajszolni, hogy épp csak megéljen. Akiknek sikerült rájönnie, hogyan lehet sok pénzt "csinálni", annak meg szenvedélyévé válik, nem a megélhetés miatt csinálja, hanem a függőségének kielégítése miatt.
2014. ápr. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 TheDayOfThunder válasza:

Kétféle ember létezik: az, aki el akar érni valamit és miután elérte azt, azt mondja: mostmár nyugodtan vagyok; és van a másik féle, a telhetetlen /d/óta. Én az első példát képviselem. Nem tudom még hogyan érem el amit akarok, de bízom benne, hogy egy nap elérem. Tudom viszont, hogy pénzre azután is szükségem lesz, mert a pénz a társadalom alapja. És a gyerekeimnek is félre akarok rakni, hogy egy nap ők is elérhessék amit szeretnének.

A pénzt sajnos sehogy sem lehet megkerülni, bármennyire is szeretné az ember.

2014. ápr. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Azért, mert a dolgozók jelentős része nem vagy csak alig fog nyugdíjat kapni, azt is előre meg kell teremteni magadnak. Meg azért, mert a gyerekek iskoláztatását is ki kell fizetni, ha nem elég az, ami ingyen van (tehetséggondozás, speciális készségek stb.), az egészségügyi ellátást is érdemesebb/gyorsabb igénybe venni magánalapon.

Nyaralni is jó dolog elmenni.


Az is fontos, hogy ha véletlenül beüt egy betegség vagy munkanélküliség, az átmeneti időszakban is legyen annyi tartalék, hogy ne egy rettegés legyen az élet meg a nyomor, hanem nyugalom. Vagy ha venni kell valamit, ne hitelre kelljen, hanem a megtakarításból, ugyanez vonatkozik az időről-időre esedékes házfelújításra/lakásfelújításra.


A sor tetszőlegesen bővíthető.

2014. ápr. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

- mert otthon szegénységben nőtt fel és felnőttként talán lehet lehetősége ezen változtatni


- mert számára a pénzben mérhető dolgok a meghatározóak


- mert szeretne úgy haladni az élete során, mint feleannyi munkával a "nyugati" ember


- mert szüksége lesz pénzre még nyugdíjas korában is


- mert a legjobbat szeretné megadni szeretteinek


- mert egyszerűen elege van a mindennapok kilátástalanságából


- mert fizetnie kell a számláit, de a magyarországi "sztárgázsiból" egy tisztes és normál havi munkaóra után (sem) képes


- mert egyszerűen hobbija a munkája és még keres is vele... hát miért ne keressen még többet


- mert milliomos akar lenni


- mert milliókat szeretne költeni


- mert milliókat szeretne adakozni, jótékonykodni


- stb. stb... a változatok száma végtelen...

2014. ápr. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mert el akarok érni egy kiváló dőzsölő életet

-Mert imádom a munkám ez az életem

-Mert szeretem a puccos dolgokat

-Mert a ruhák,az edzésem nem két fillér

-Mert szeretem a luxust

-Mert élni akarok

-Mert HB-kat akarok kurni

-Mert Porschéra Audira Mercire vágyok

-Mert fontos az egészségem

-Mert láttam milyen amikor gazdag és sikeres vagy,semmi se számít akkor.


Enyi szerintem bőven elég

2014. ápr. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!