Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyik században élnél legszív...

Hugó 14 kérdése:

Melyik században élnél legszívesebben és hol?

Figyelt kérdés

Tudom , hogy legtöbben a mostanit mondanák hiszen eddig ez a legélhetőbb ellenben az elöző századokkal amikor a parasztoknak nehéz volt, háboruk dúltak, és járványok tizedelték a népet. Viszont szerintem minden századnak meg volt a maga sajátossága és szépsége. Olyan válaszokat várnék, hogy mekem tetszett volna pl. 18. század xy okokból.

Rá mehettek a század stílus irányzatára az akkori felfogásra és társadalmirendre valamint a világ politikai helyzetére stb.



2014. ápr. 16. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Az első században a Marson.
2014. ápr. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

3 is eszembe jutott:


1. Kr. e. 5. század, az athéni demokrácia fénykora. Hogy miért? Mert az tényleg demokrácia volt.


2. A Kr. u. 1. században amikor a Római Birodalom fénykorát élte és az állampolgároknak viszonylag jó dolguk volt.


3. a 19. század második felében, 20. század elején, amikor minden fejlődött, új találmányok, stb., ha volt egy jó ötleted és nem voltál rest megvalósítani egy egész életre biztosíthattad a jólétedet és hogy a neved megmaradjon a köztudatban (manapság ehhez elég valóságshow-kban meg címlapokon szerepelni a sok senki között de ezért is volt jobb az a kor: ha akartál valamit ki kellett érdemelned, meg kellett dolgoznod érte)

2014. ápr. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

20. században, annak is leginkább a 2. felében a 70-90es években (A 90es években voltam gyerek is imádtam, szerintem sokkal jobb lehetett felnőni a 80as, 90es években, mint most...)

Vagy a 20as évek, mert tetszik az évtized hangulata és az is már elég felvilágosult korszak volt. Régebbre nem mennék vissza, mert szeretem ezt a kényelmet, meg hogy már kevésbé divat meghalni egy megfázásban és nem piócákkal orvosolják azt:D

Meg hát nőként nem egészen mindegy...

2014. ápr. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

22. században!


Ugyanis 2 opció van,és mindkettő nagyon menő lenne:


1.)Ha a tudomány tovább fejlődik a mostani exponenciális móüdon,akkor a 22. századra már mindennaposak lehetnek a futurisztikus segítő robotok,a gyönyörű csepp alakú hangtalan autók,és az űrturizmus is egy lehetőség lenne a nyári vakáció helyéül,mindemellett nem lenne gyakorlatilag szenvedés,a legtöbb ma gyógyíthatatlan betegség eltűnne.

Plusz ott van az élet hihetetlen mértékű meghosszabbításának lehetősége.


2.)A közeljövőben lehetséges lesz egy nagyobb konfliktus (nem vagyok világvége mániás,de sajnos jelen helyzetben jobb pesszimistának lenni) és végeredményben mondjuk eltűnne a népesség mondjuk 70%-a.

A 22. századra az elnéptelenedett szellemvárosokat pedig átvenné a természet.Elképzelem hogy milyen lehet mondjuk az erdőkkel benőtt New Yorkban élni.


Amúgy is bele vagyok bolondulva a posztapokaliptikus képekbe.

2014. ápr. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!