Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az erdélyi magyarok miért...

Az erdélyi magyarok miért néznek le minket pestieket?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 28. 09:22
1 2 3
 1/25 Ozmium42 ***** válasza:
55%

Üdv!


Pontosan egy, vagy két eset alapján általánosítasz?

2014. ápr. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
100%
Szerintem elég botor dolog zusammen kijelenteni egy csoportról, hogy "azok lenézik a pestieket".
2014. ápr. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Ozmium42 ***** válasza:
48%
Ja, megy hogy a zusammen csoport zusammen A pestieket.
2014. ápr. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:

ma 09:39

Szerintem érthetően fogalmaztam.

2014. ápr. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
78%

Miből gondolod, hogy lenézik?


Én is budapesti vagyok, azt tapasztalom, hogy erre erősek az internacionalista, liberális eszmék.

Emiatt, sok budapesti szemrebbenés nélkül lerománozza az erdélyieket.Akik ezután megsértődnek.


De, szerencsére nem minden budapesti ilyen.

2014. ápr. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
64%

"sok budapesti szemrebbenés nélkül lerománozza az erdélyieket.Akik ezután megsértődnek. "


Szerintem tök nem ez az általános. Bunkók mindenhol vannak, nem kell velük foglalkozni, pláne nem általánosítani róluk.

2014. ápr. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:
Miért, lenéznek?
2014. ápr. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
66%

"Szerintem tök nem ez az általános. Bunkók mindenhol vannak, nem kell velük foglalkozni, pláne nem általánosítani róluk."


Nem mondtam, hogy ez általános dolog lenne.Viszont bőven akarnak ilyen emberek.


Volt, egy szaktársam, aki olyan buta volt, hogy nem volt képes felfogni, hogy Erdélyben élnek magyarok.Hiába magyaráztam neki, hogy ők magyarok,magyar etnikumhoz tartoznak, magyar nyelvet beszélnek, meg nem csak az állampolgárság számít.De ő szerinte akkor is románok.


Aztán később kiderült, hogy ennek a családja nagy rendszerhívő kommunista volt, tele pártemberekkel.

Azután már mindent értettem.

2014. ápr. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
61%
8-as, most te is általánosítottál: ezek szerint a kommunisták csak korlátolt bunkók lehetnek, akik nem látnak tovább az orruknál.
2014. ápr. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Például erre gondolok:

[link]

2014. ápr. 28. 12:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!