Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi értelme van a futball-hulig...

Mi értelme van a futball-huliganizmusnak?

Figyelt kérdés
Nem értem az ilyen közösségeket, jobb lesz attól a csapatnak, hogy a szurkolóik a meccsek előtt/alatt/után szétverik a környezetüket és az ellenfél szurkolóit, randalíroznak, rongálnak, garázdálkodnak? Komolyan nem értem, hogy ebben mi a jó. Megköszönöm, ha valaki elmagyarázza!
2014. ápr. 28. 12:38
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

Fordítva látod a dolgokat!


Ezek a vandálok csak ürügyet keresnek arra, hogy törjenek-zúzzanak, és erre jó örögy a foci meg a "kedvenc csapat" - ha nem lenne foci, akkor a szökék meg a barnahajúak vernék egymást, vagy a fehér trikósók a lila trikósokat!


Ezek azok az agresszív állatok (ami ugyan az állatokra nézve sértés), akiknek csak egy kis ürügy kell és máris van "ok" a garázdálkodásra!

2014. ápr. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A nem munkával levezetett feszültségnek ez az egyik kitörési módja.
2014. ápr. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

Ezt én más megközelítésben látom.


Vannak az ún. "harcos" típusú emberek. Régen is voltak, belőlük váltak kiváló lovagok, szamurájok, vagy éppen ügyes útonálló rablók/rablóbandák. Ezeknek a típusú embereknek ez a lételeme: harc, bajtársiasság, csapatban való mozgás, stb.


A mai, agyonkontrollált világban ezekre a viselkedésmintákra nincs szükség. Így kénytelen valóban ürügyet keresni arra, hogy kiélhessék ezeket a hajlamokat, + a viselkedésminták gyakorlása megtiltása okán kialakult frusztrációt.


Minden korban volt olyan személyiségjegy, ami "kilógott a sorból". Volt, amikor az önkifejezést (művészeket) üldözték, máskor az információéhséget, kísérletezőkedvet.


Nem felmenteni akarom a futballhuligánok ilyetén tetteit, csak ez az elméletem arra, hogy miért teszik azt, amit tesznek. Mindenkiben jó adag frusztrációt okoznak a környezeti hatások, de igen kevesen hajlanak a fent említett megnyilvánulásokra.

A korunk divatja inkább az önpusztítás a frusztráció kiélésében (addikciók, drog, öngyilkosság, stb.).

2014. ápr. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Oké, de ők olyan fajta lovagok, akik annó nőket erőszakoltak.
2014. ápr. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hármas ezt jól kigondoltad, OMG...


Rengeteg férfi küzd frusztrációkkal, kisebbségi komplexussal. Akármilyen keretek közt, csak lehessen állat módjára törni-zúzni, megélni az agressziót.

A futball-huliganizmus ilyen, aztán persze ott van pl. a gárda ami ugyanez, csak még egyenruhát is adnak a macskakő dobálás mellé. Duplán megéri.

Ha alacsony vagy, titkolod a melegséged, soha nem álltak le veled a csajok, kövér, hülye akkor nyilván a társadalom és általában mindenki a hibás a kudarcaidért. De ha felgyújtasz néhány kukát akkor jobb lesz a világ.

A foci az csak köret mellé, eleve jó férfias dolog szeretni a focit, meg szakértőzni. Ha mellette iszol, mint az állat és randalírozni, akkor senki sem fogja azt gondolni, hogy kicsit is nagy búza vagyok...pl.

2014. ápr. 29. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 2. válaszolóval.


Ergo a válasz a kérdésre: semmi.

2014. máj. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!