Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Jogos, ha egy dohányboltban...

Jogos, ha egy dohányboltban csak akkor váltanak be sorsjegyet, ha ott vettem?

Figyelt kérdés
2014. máj. 5. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
igen
2014. máj. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Nem jogos, a sorsjegyek részvételi szabályzata (pl ez: [link] ) is tartalmazza, hogy:

"a) A 200, 500, 1 000 forintos nyereményekre az a játékos válik jogosulttá, aki a jelen részvételi szabályzatban meghatározott nyertes sorsjegyet bármely, a sorsjegyet értékesítő árusítóhelyen az árusnak bemutatja, és a sorsjegy egyedi nyereményazonosító kódja alapján az SzZrt. központi számítógépe azt nyertesként azonosítja, vagy a sorsjegyen található kiegészítő kód megegyezik a nyerőosztályhoz tartozó kiegészítő kóddal.


b) A 10 000, 50 000, 10 000 000 forintos nyereményekre az a játékos válik jogosulttá, aki sorsjegyét bármely on-line terminállal ellátott értékesítőhelyen az árusnak bemutatja, és a sorsjegy egyedi nyereményazonosító kódja alapján az SzZrt. központi számítógépe azt nyertesként azonosítja."


Kihangsúlyoznám az idézetben szereplő "bármely" szót.

2014. máj. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt! Elso valaszolo szerinted miert jogos? Nekem igazabol mindegy, mert par szaz ft-rol van szo, de szerintem a pofatlansag teteje, h aki szerzodest nyert egy dohanyboltra, italt is arul, sorsjegyet is, nehogy mar ne tudjon kifizetni egy pitianer osszeget, amit a masodik valszolo forrassal alatamasztott! Megyeszekhelyen tortent egyebkent. Pesten is megcsinaljak ezt? Mondjuk ott gondolom nem gond, egymadt erik a dohanyboltok meg a lottozok.
2014. máj. 5. 17:59
 4/7 anonim ***** válasza:
59%

"de szerintem a pofatlansag teteje, h aki szerzodest nyert egy dohanyboltra, italt is arul, sorsjegyet is, nehogy mar ne tudjon kifizetni egy pitianer osszeget"


Én is a második válaszolónak adok igazat, de a fenti idézet nem állja meg a helyét. Gyakran szerintem csak a tulajdonos alkalmazottja dolgozik a dohányboltban éhbérért, és ha hiánya van, vagy valami nem úgy van (vagy attól fél, hogy nem úgy van), ahogy a főnöke elképzeli, akkor vele fizettetik meg a hiányt. Szóval szerintem itt inkább egy elszigetelt esetről van szó, ahol az eladó sajnos rosszul tudja a szabályzatot, és az ügyfél látja kárát. Megoldás a panaszkönyv.

2014. máj. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 bruta válasza:
37%
nem jogos sőt törvénytelen..lásd a szerencsejáték szabályzatot
2014. máj. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Abban az esetben jogos ha a dohànybolt nem rendelkezik on-line terminállal ( lottógéppel).Minden sorsjegy hátulján és a szerencsejàték Zrt. honlapján is megtalálható a nyeremények átvételi feltételei,pl. Black Jack:

200,500,1000 Ft:

"a nyereményre jogosító sorsjegy benyújtását követően a sorsjegy vásárlásának helyszínén,továbbá az on-line terminállal ellátott értékesítőhelyeken a sorsjegy vásárlásának helyszínétől függetlenül azonnal kifizetik."

Csak meg kéne fordítani a sorsjegyet és értelmezni kéne a rajta lévő szöveget de ez sajnos a legtöbb ember képességeit meghaladja és inkább az eladóval vitatkozik.

2014. máj. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem vitatkoztam az eladoval. A mondatodban szereplo "tovabba" szo, amely a szabalyzatbol idezett, nem utal ra egyertelmuen, hogy csak az on-line terminallal rendelkezo helyen lehet bevaltani. Ha ott vettem, nem fontos a terminal, de ha nem ott vettem akkor ezzel lehet takarozni? Nevetseges.
2014. máj. 18. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!