Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Valaki le tudná írni részletes...

Valaki le tudná írni részletesebben ezt a csikósokról szóló történetet?

Figyelt kérdés
Még a nyáron hallottam egy bemutatón egy történetet h az elsö vagy második világháborúban (nem emlékszem pontosan melyikben) csikósok is voltak a seregbe, akiknek az ostoruk volt a fegyverük. Volt valami híres csikós, aki örségbe volt és az oroszok(ha emlékem nem csalnak) nagyon felbosszantották, bosszúból peddig lova hátáról nem tudom meddig hajtotta a katonákat az ostorával. Bizonygatták azt, hogy milyen erös és hatékony fegyver a karikás ostor, még más történeteket is meséltek, de most erre az egyre lenne szükségem egy dolgozatomhoz, de ha valaki mást, hasonlót tud írni, az is segíthet.

2014. máj. 7. 16:43
 1/2 anonim ***** válasza:
én nem hiszem, hogy te valamelyik világháborúról hallottál, ilyen a 48-as szabadságharcban fordulhatott elő, de nem tudok róla semmi érdemit (A kőszívű ember fiaiban ilyen csikós volt Boksa Gergő)
2014. okt. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A Hunyadi huszárezred meg Rózsa Sándor szabadcsapata vett rész a szabadságharcban csikós gúnyában és ostorral. Akire meg gondolsz az Fekete Mihály volt. Gulyás ember, nem vett részt a háborúban mert a történet utána játszódott. Az orosz szimpatizáns Kis Vincze parasztnak nevezte ezért ostorral elhajtotta a laktanyáig őtet meg az oroszokat is.
2014. dec. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!