Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyire ritka, hogy egy...

Mennyire ritka, hogy egy kőműves rendszeresen színházba jár?

Figyelt kérdés
2014. máj. 8. 22:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Alapból nem járnak szerintem olyan sokan színházba.
2014. máj. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én évente többször szoktam járni, sokszor hónapokkal előbb elfogynak a jegyek.


Nem tudom, mennyire ritkán járnak kőművesek színházba, de miért ne mehetnétek?

2014. máj. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Ha épp felújítják, akkor elég gyakran...
2014. máj. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A közelmúltban színházból jöttem haza taxival. A sofőr egy cigány pasi volt. Elkezdtünk beszélgetni és magam is megdöbbentem, hogy egy rendszeresen színházba járó, igen művelt ember volt, ami ránézésre a legkevésbé derült ki róla.

Szóval: miért is ne járhatna színházba egy kőműves?

2014. máj. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert van két, már nyugdíjas kőműves ismerősöm, akik rendszeresen járnak színházba, koncertekre stb. Ők mesélték, hogy ezen egy csomó ember fennakad, hogy "Mit keres maga ott?!"
2014. máj. 9. 08:02
 6/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem ritka, ahogy pékek, villanyszerelők és egyéb szakmunkások is járnak. Hogy miért akadnak ezen ki mások? Ami miatt a válaszok többsége olyan, amilyen. Mert sokan úgy gondolják, hogy a szakmunkások csak műveletlen, buta emberek lehetnek. Elképzelhetetlennek tartják, hogy valaki szereti azt a szakmát, amit művel, és mellette egy csomó más dolgot is szeret - színházat, zenét, egyéb művészeteket.
2014. máj. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Miért? Az idézett fiatalok szerint nekik a kocsmákban kéne üldögélniük? Valamikor a kőműveseket építőmestereknek hívták és megbecsült tagjai voltak a társadalomnak. Egyik kétkezi munka sem zárja ki a kultúra iránti nyitottságot.
2014. máj. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem mintha nagy ész kellene ahhoz, hogy valaki elmenjen színházba...
2014. máj. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
AKi ezen fennakad, az buta és korlátolt.
2014. máj. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!