Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a különbség az otaku és az...

Ágoston Noémi kérdése:

Mi a különbség az otaku és az uchiwa között?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, az uchiwa is rajongót jelent, de a különbséget nem tudom :/ előre is köszi :)

2014. máj. 11. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:

En az uchiwat eddig mindig csak olyan ertelemben hasznaltam, mint az a legyezo, tudod, amit koncerteken lehet venni es a banda valamelyik tagja van rajta owo

A fan ertelmeben meg sosem lattam...

2014. máj. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A különbség az, hogy az angol "fan" szónak két fő jelentése van. Az egyik a "rajongó", a másik a "legyező, ventilátor".

Így aztán, ha angol-japán szótárban nézed, akkor látszólag ugyanazt jelenti a két szó. De ahogy az első válaszoló is leírta, az uchiwa jelentése "legyező".

2014. máj. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
áh, értem, csak mert én olvastam riportot japán énekesekkel, és kérdeztek valami olyasmi, hogy "örülsz az uchiwáidnak?" és azért gondoltam, hogy az is olyasmi... viszont az otaku meg negatív, tudtommal, ezért érdekelne, hogy mit mondanak a sima, nem megszállott rajongókra?
2014. máj. 13. 16:41
 4/4 anonim ***** válasza:
Nemes egyszerűséggel úgy mondják, hogy "fan" (ファン).
2014. máj. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!