Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyar filmek külföldieknek?

Magyar filmek külföldieknek?

Figyelt kérdés

Egy külföldi ismerősöm megkért, hogy ajánljak neki magyar filmet/sorozatot. Valakinek van ötlete, melyiket lenne érdemes megmutatni? Vagy amihez van angol felirat? Eddig csak a Valami Amerika jutott eszembe..


Előre is köszönöm!


2014. máj. 14. 21:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Werckmeister harmóniák
2014. máj. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
5. pecsét. Nem tudom, létezik-e hozzá angol felirat sajnos, pedig a legnagyobb magyar film.
2014. máj. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Leginkább régebbi klasszikusok jöhetnek szóba, mert sajnos az újkori magyar filmek 99%-a tragédia. Nem műfajilag, hanem az eredményt tekintve.


Ami újabb és még minősíthető a Valami Amerikán kívül, szerintem:

A miniszter félrelép

Kontroll

Bujtor filmjei úgy általában (főleg, ha szereti Bud Spencert), de oda is becsúszott pár ballépés.


Ha van még ezen kívül jobb, azt valószínűleg nem láttam. A rendszerváltás előttről bátrabban lehet szemezgetni. Ha rajzfilm is játszik, a magyar egész estéseket állítólag szeretni szokták a külföldiek. A Macskafogó és Vuk folytatását leszámítva szerintem mind mehet, de Jankoviccsal óvatosan, vitán felül remek rajzfilmeket csinál, de néha nehezen emészthető (Pl. Az ember tragédiája, Fehér ló fia).


Sorozatból szerintem a Vivát Benyovszky! szerintem elég jó lett.


Hogy felirattal hogy vannak ellátva, azt már nem tudom, nem épp nemzetközi piacra készültek.

2014. máj. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!