Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek a család nevem...

Szerintetek a család nevem milyen eredetű?

Figyelt kérdés

Én az oroszra vagy ukránra gondoltam elsőnek de nem tudom pontosan melyik meg nem is nagyon találtam róla semmit a neten. A név : Csernyi

Ha ez számít az apai ág a Csernyi és Szabolcs-Szatmár Bereg megyében éltek apámék régen



2014. máj. 31. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Szláv nyelvekben feketét jelent.
2014. máj. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
60%
Ha jól tudom akkor ukrán! Csernyi: Csernyigov megyéből származó. de ez csak tipp,remélem segitettem.
2014. máj. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Esetleg még a Koleszár névről tudtok valamit?
2014. máj. 31. 15:08
 4/5 Csicsky ***** válasza:
A Koleszár név a cseheknél és a szlovákoknál is eléggé elterjedt. Náluk így írják: Kolesár (ejtsd: Koleszár). Magyarul bognárt jelent, vagyis olyan személyt, aki kerekek készítésével foglalkozott még a régi világban.
2014. jún. 1. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kini :)) ***** válasza:
kb minden szláv nyelven feketét jelent.
2014. jún. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!