Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan telepedhetnenk le...

Hogyan telepedhetnenk le Israelben, hogyan lehetunk Izraeli allampolgarok?

Figyelt kérdés
Irorszagban elo magyar par vagyunk.Eltunk mar korabban is Izraelben.Minden almunk hogy Izraelben letelepedhessunk,es ott csaladot alapithassunk,es egy ido utan izraeli allampolgarok lehessunk.Zsido szokasok szerint szeretnenk osszehazasodni.
2010. jan. 2. 22:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igazolnotok kell egy-egy zsidó nagyszülőt. Akkor szeretettel várnak. Azért azt tudjátok, hogy ha izraeli állampolgárok lesztek, akkor katonai szolgálatot is kell teljesítenetek?
2010. jan. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszt!

A kerdes csak az,hogy hogyan lehet igazolni ha valamelyikonk nagyszuloje zsido volt?Ugyertem az hogy vki zsido,szerepelt regen valamelyik okmanyban?

Tudom, be kell szerezni szuletesi anyakonyvi kivonatot,meg egy csomo papirt,de nem tudom elkepzelni hogy regen beleirtak pl a szuletesi any.kivonatba hogy ZSIDO.Vagy igen?Fogalmam sincs hogyan kezdjuk..

Ha nem "beterokent" vallsz allampolgarra,akkor is teljesitened kell a katonai szolgalatot?(FFI-ak 3 ev.NOK 1 vagy 2 ev? ).Valaszokat elore is koszonom.

2010. jan. 3. 12:49
 3/3 anonim ***** válasza:

régen pedig beírták az okmányokba a nemzetiséget és vallást is, tehát a nagyszülők okmányaiban benne lesz. De a nagyszülő hitközségét is meg lehet keresni, valószínűleg náluk is fel vannak jegyezve, ha zsidók voltak.


a katonaság simán megy mindenkinek, max vallási okokkal lehet kimaradni, ekkor valamilyen civil szolgálatra osztanak

2010. jan. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!