Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tud itt olyan nekem mesélni...

Tud itt olyan nekem mesélni akinek a családját (sajnos) éritették az Auswitz-i események vagy a háború vagy a forradalom vagy bármi?

Figyelt kérdés
Aki tud, kérem, meséljen, írja meg privátba, min esett át a családja, ő maga. SENKIT NEM SZERETNÉK FELZAKLATNI!! Érdekel azaz időszak, a családomban senkit nem érintetett se '56, se auswitz, mert majdnem mindenki vidéken élt akkoriban. Köszönöm a válaszokat! L/17 ~ Asis
2010. jan. 3. 17:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

nagymamám öccse az orosz fronton harcolt, tüdőlövést kapott, hazakerült kórházba

felépülése után Bp-re vezényelték, ot esett fogságba, 47-ben került haza

56-ban sokat agitált a munkahelyén, ezért utána rendőri megfigyelés alatt volt

nagyapám testvérének a férjét (többedmagával) Pesten az oroszok lelőtték, mert találtak az utcában egy halott szovjet tisztet


másik nagymamám testvére ott maradt valahol a Krímben, az ő falujukban, úgy tudom, "csak" németek jártak

2010. jan. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

:S Sajnálattal hallom :S Köszönöm szépen a válaszod!!!

Jöhetnek még válaszok!

2010. jan. 3. 18:51
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia! Dédnagyapám épp úton volt Budapestre,híres színész lett volna belőle.(onnan tudom,hogy az a film amiben játszott volna sikeres lett.)

Szóval vonattal ment,és egy orosz katona a pénzét kérte nem adta oda ezért kilökte a vonatból....szörnyet halt.

A legjobb barátja is vele volt de nem mert semmit szólni,mert hasonlóképpen járt volna.

Utálom az oroszokat mióta ezt elmesélték nekem:(((


A zsidó írtásban viszont nem hiszek........

Szép estét mindenkinek:))

2010. jan. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A zsidó írtásban viszont nem hiszek......


ezt nem is kérdezte senki, megtarthattad volna megadnak...

2010. jan. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!

Hm. a Holokauszt érdekes téma, jöhetnek erről is válaszok de ha nem tévedek nem csak a zsidókat küldték Auswitz-ba. Nem értek ehhez, nem vettük még törin, lehet hülyeséget mondtam..

2010. jan. 3. 21:26
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik családtagom munkaszolgálatosként hallt meg Budapesten a II.vh végén.Evangélikus volt,nem politizált,nem volt bűnöző,nem harcolt.Rosszkor élt,rossz helyen.Egyik nap elvitték dolgozni,pár nap után jött az értesítés,hogy meghalt.Szóval a holokuszton kívül még rengeteg áldozata volt a háborúnak.Kár,hogy rájuk nem nagyon emlékeznek.
2010. jan. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem menj el a budai várban megnyitott bunker kiállításra.Azt hiszem 1000 ft körül van a belépő,ott láthatod,hogy nem csak zsidókat küldtek Auswitz-ba és a II világháború többi szörnyűségéről is láthatsz sok mindent.Még 1956-ból is vannak dolgok a kiállításon.

Egyébként maga ez a bunker is egy élő történelem,ha elmész megtudod miért.

Megtudhatod,hogy Auswitz,Buckenvald,Dachau,Birkenau táborok mellett nagyüzemben folytak az ember írtások Budapesten is,és több magyarországi településen.

Érdemes elmenni!

2010. jan. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Juj köszönöm az infót! Mindenki fogadja részvétem akinek családját ilyesmi súlytotta.. borzalmas! Beteg dolog h engem ez érdekel a legjobban? ez a része a háborúnak..?
2010. jan. 4. 17:37
 9/13 anonim ***** válasza:
93%

Szia!

Én írtam,hogy menj el a kiállításra.

Dehogy beteg!Miért is lenne baj,hogy téged ez érdekel?

Amikor középsulis voltam,harmadiktól elkezdtük tanulni a II világháborút.Be se jártam töri órákra,nem figyeltem,beszélgettem órán,mert én már akkor is rajongtam érte,elejétől végéig tudtam minden mozzanatát a történteknek.Mondani se kell a tanár aki ofőm is volt egyben rettenetesen haragudott rám,már anyámékat akarta behívatni,hogy milyen rendetlen a lányuk.

Érettségi töriből,bal kézzel,bal legszélső boríték,és na mit húztam?II világháború előzményei fontosabb eseményei!

Gondolhatod,jelesre érettségiztem töriből:)

A mai napig "imádom" pedíg lány vagyok.

Hogy visszatérjek a kérdésedre anyai nagypapám a Donnál harcolt,futár volt,egy fontos levelet vitt volna Németországba a Don kanyartól amikor lábon lőtték.Közben otthon pesten nagymamám megkapta a hírt,hogy a férje meghalt a Donnál.Még dögcédulát is küldtek mamámnak!Ott volt anyám,anyám nővére pici babaként mindkettő! Mama elkönyvelte,hogy meghalt a papa,és láss csodát 1945-ben hazaért papám:)A mi történetünk szerencsés.

Anyum már nagy lányka volt 1956-ban,mikor is úgyszintén az oroszok gyaláztak minket.Pestiek voltak ugyan de tartottak disznót,állatokat és az orosz a karabélyával fenyegette meg őket,hogy ha nem adnak disznót mindenkit lelő.Az orosz befeküdt mamámék ágyába aludni azt mondta,ha nem lesznek csendben a gyerekek amíg ő alszik,akkor mindenkit fejbe lő.

Mamám az arany karika gyűrűjét adta el egy orosznak,hogy cukrot vihessen haza anyáméknak.

Anyu gyerek lány fejjel látta,amikor megjelent a nagy kotrógép a házuk melletti erdőnél és hatalmas gödröt ástak,amibe forró meszet öntöttek abba pedíg ugráltatták bele a munkaszolgálatosokat.Ez is '56-ban.

Szóval az én családomat is érintette mindkét háború.

2010. jan. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!! Nem semmi mik voltak akkor.. Igazából azóta érdekel ez annyira mióta a terror házában voltam nyolcadikban. Szörnyen megviselt minden, mert testközelből láttam azokat az eszközöket amiket használtak a rabok kínzására...
2010. jan. 4. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!