Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szép reggelt! Tudnátok nekem...

I.B.T. kérdése:

Szép reggelt! Tudnátok nekem mondani hasonló dolgokat?

Figyelt kérdés

Olyan furcsa dolgokra gondolok, mint a horogkereszt. Ugyebár nincs rá magyarázat (vagy én még nem hallottam róla), hogy hogy jelenhetett meg ugyanaz a szimbólum egymástól teljesen elzárt emberi közösségek közt.

Vannak még ehhez hasonlóak?

Ti mit gondoltok mi ezekre a dolgokra a magyarázat?



2014. jún. 23. 08:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem volt ismeretlen a horogkereszt, csak nem volt népszerű. Hitlernek megtetszett, és ezért használta. Egyébként amikor kicsi voltam, volt egy nagy táblánk a falon, mindig telis-tele firkáltam. Egyszer csak meglátta a testvérem, és elszörnyülködött, mivel tele volt horogkeresztekkel, amiket én rajzoltam. Nem volt hátsó szándékom vele, csak tetszett, hogy hasonlít egy négyzetre, és mégsem az, mintha egy minimum információval rendelkező grafika, egy leegyszerűsített négyzet lenne.


Tehát az emberek rajzolgatnak, így keletkeznek a szimbólumok. Már az őskorban is volt négyzet, háromszög, vonal, pontok stb. Ezeknek az emberek adtak különféle jelentést, pl. a felfele csúcsos egyenlő szárú háromszög a stabilitás, az isten, a férfi jelképe, míg a lefele forduló az ingatag, a nő, a kehelyforma miatt.

2014. jún. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igaz.
2014. jún. 23. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!