Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehetséges, hogy...

Hogyan lehetséges, hogy bizonyos munkaköröket olvasni nem tudó analfabéta emberekkel töltenek fel?

Figyelt kérdés

Szemétszállítás: kiírtam a kukára, hogy kérem tegyék vissza ürítés után ahonnan elvették, ne a gépkocsi felhajtó kellős közepére, akadályozva a felállást. Egyszer visszarakták, azóta is ahová kihullik a kezükből. Felteszem nem tudnak olvasni.

Reklámkihordók: Kiírom 5 cm-nyire a postaláda nyílásától, hogy reklámot nem kérünk. Épphogy csökkentek a kéretlen küldemények.



2014. júl. 4. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Ezekhez a munkákhoz nem feltétlenül szükséges írás és olvasni tudás. (Egyetemi diploma sem...)
2014. júl. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
nem erről van szó. egyszerű emberek vannak ezekben a munkakörökben az tény. viszont tudod hogy egy kukásembernek mennyi kukát kell üríteni? rengeteget. és sietni kell, mert halad a kukásautó. nagyon nem könnyű meló. örül ha hellyel-közel vissza tudja rakni a helyére mert már menni kell a következőért. a reklámújságot kihordó emberkék pedig megkapják utasításban hogy mindenhová kötelező jelleggel dobják be. ezt várják el tőlük, és ellenőrizni is szokták egyébként hogy kézbesítette-e. az más kérdés hogy nyilván sokan nem szeretnék ez egy dolog. a nyomda meg mást szeretne nyilván, kinek legyen igaza ugye..ennek tudatában kérlek értékeld át a kérdést és légy toleránsabb ezekkel az emberekkel.
2014. júl. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

Első: Nem mondom, hogy jellemző, de a kukások között sok egzisztenciát vesztett diplomás van.


Apukám nem gondolkodott el, regényt írjon-e a kukára, vagy dalban mondja el a kérését. Nem írt, nem dalolt. Karácsonykor ad egy ezrest a kukás embernek. Egész évben kitart.


Én sem szeretem a reklámújságokat, pedig gyártom is őket. Azok akik kihordják, ugyanolyan emberek mint te. És egyikük sem erről álmodozott óvodás korukban. Minimális zsetonért talpalnak, s sok cég szemét módon bánik velük. Dobd ki a prosit, szórólapot, ha nem érdekel, de ne csesz*gesd őket.

2014. júl. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Engem inkább irodán szokott zavarni az ilyen.
2014. júl. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

2-es válaszadó! Tudod mennyit operál egy orvos? Miért ne felejtse benned a törlőkendőt?

Másik válaszadó: Kedves apuka bűncselekményt követett el, mert megvesztegette a kukást.

Én inkább tisztességes munka után adnék jattot a fiúknak.

Egyébként azért ide írtam és nem az FKF Rt-nek, mert tudom milyen nehéz a kukások munkája.

A "Tedd a helyére, Józsi!" kiírást azért bővítettem, mert szerettem volna tiszteletet adni a dolgozóknak.

Reklámújság ügyben: Ezek a reklámszemetek szanaszét repülnek a postaláda körül, főleg a kis A/6 os fecnik.

A játékgépek betiltásával vendéglátósok tömege került az utcára, a Nemzeti Dohányboltokkal kisközértek tucatjai mentek tönkre. A szórólapok miatt fákat vágnak ki, energiát pazarolnak. Innentől ne hivatkozzanak a reklámlap szórók munkájára. - Egyébként a ház másik oldalán ugyanezek a reklámújságokat megkapom és el is olvasom Őket. Feleslegessége miatt kértem -úgy tudom jogom van hozzá - hogy ne dobáljanak be semmit.

2014. júl. 6. 21:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerintem te igen erősen fogalomzavarban szenvedsz:

Megvesztegetés: megvesztegetés olyan törvénybe vagy közerkölcsbe ütköző cselekedet, aminek során valaki pénzért vagy más juttatásért vagy juttatásra való kilátásért cserébe jogosulatlan előnyhöz juttat másokat.


Na ebben az esetben kicsit magyarázatra szorul, hogy mitől is "megvesztegetés" a kukásnak adott ezres :) ...gondolkozz és találd meg a a jogosulatlan előnyt ;)

2014. júl. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!