Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi az a core? Vki magyarázza...

Mi az a core? Vki magyarázza el pls mert én nagyon nem értem.

Figyelt kérdés

Hogy vannak ezek a "core" stílusok? Mit takarnak? Én nem értem, értelmes leírást pedig nem találtam még róla.


- Hatecore

- Metalcore

- Hardcore

- Melodycore


Van még több core is biztos, most nem jutott több eszembe.

De ezek mitől "core"-ok? Egyszer hallottam valami zenét, amire azt mondták hogy az metalcore de én nem értem mert csak sima rockzenét hallottam....Most akkor mégis mi a core? És mitől core? És zeneileg hogy van ez?


2010. jan. 7. 13:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Core = mag, Hardcore = kemény mag.

Többihez nem tudok hozzászólni.

2010. jan. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ezek az elnevezések a hardcore és valamilyen más zenei irányzat vegyülését jelentik.


a hardcore teljes neve hardcore punk, azaz keménymagos punk zenét jelent. a hardcore a punk rock egy alműfaja. A zenében az újdonságot az hozta, hogy a hangzása sokkal vastagabb, súlyosabb és gyorsabb volt, mint a punk rock. A dalok általában rövidek, gyorsak és hangosak. A dalok jellemző témái: politika, személyes szabadság, fasizmus, erőszak, szociális jelenségek, straigh edge, háború, drog és maga a hardcore szubkultúra. (részben wikipedia)


a melodic hardcore (gondolom ez a melodycore) a hardcore dallamosabb változatát jelenti. pl. Bad Religion.


A hatecore szintén a hardcore egyik változata, ami a sötétebb és brutálisabb tónusú a szimpla hardcore-nál. szövegeik általában dühöt fejeznek ki valamilyen társadalmi jelenséggel kapcsolatban, vagy úgy általában az emberiségről. Az ének általában visítás-sikoltozás, olykor death-metalos hörgés.


A metalcore a hardcore és a metal jellemzőit vegyíti. Leggyakrabban a tradicionális heavy metal és a dallamos death metal stílusjegyei keverednek hardcore elemekkel, de előfordul a sokkal durvább death metal, thrash metal, sőt black metal – hardcore ötvözet is. bővebben [link] itt olcashatsz róla.

2010. jan. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, főleg a 2.-at....


Akkor most ami "core" az részben punk? az ns zenék is punk zenék akkor tulajdonképpen? persze zeneileg értem csak, nem a szövegét....

2010. jan. 7. 16:04
 4/8 anonim ***** válasza:

részben punk, ami nagyjából azt jelenti, hogy a punk rock stílusjegyeinek némelyikével rendelkezik.


Ezek szerintem már olyan keverékműfajok, ahol nehéz megtalálni a határt, hogy honnantól kezdődik az egyik, hol végződik a másik.

2010. jan. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Na ja, hát igen.....csak zene alapján én tuti nem ismerném fel egyiket sem
2010. jan. 7. 16:24
 6/8 anonim ***** válasza:
ne aggódj, én sem :) ezek a nevek általában azoknak mondanak valamit, akik nagyon jól ismerik az adott zenei irányzatot, hogy különbséget tudjanak tenni. Én alapvetően metal és hard rock zenéket hallgatok, és csak ehhez mérten tudom őket megkülönböztetni, szóval ha megmondják, akkor hallom a különbséget, de egyébként nem.
2010. jan. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az jó :D Én viszont most tudtam meg, hogy hardcore zenét hallgatok nem is sima rockot :D
2010. jan. 7. 16:52
 8/8 anonim ***** válasza:

De például elektronikus zenében is van hardcore. Vagy hardstyle, speedcore.. Nem csak rock zenében.


Tehát ha hardcore-t írsz valahova, akkor jó ötlet utána írni, hogy hardcore punk.. (:

2010. jan. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!