Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a könyvnyomtatási vagy...

Mi a könyvnyomtatási vagy könyvírási szabvány?

Figyelt kérdés

Sorközre, betűméretre, margókra gondoltam.

Én úgy hallottam, hogy 12-es betűtípus, 1,5-ös sorköz. De ez nekem egy A5-ös oldalon nagynak tűnik.



2014. júl. 17. 17:37
 1/4 anonim válasza:
Bár a témához nem nagyon értek, szerintem nincs kötelező szabvány hisz olyan könyveket készít bárki amilyet szeretne. Gondolj például egy regényre, gyermek mesekönyvre vagy ismeret terjesztő kötetekre illetve a Bibliát is másként írják. Maximum olyan trendféle létezik... Valaki majd biztosan tud segíteni! :)
2014. júl. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy ki a célközönség. A piroska és a farkas egyszerűsített változata nyilván nagy betűvel, minimum 16-18as fonttal lesz nyomtatva, de kis méretű oldalakra, mert egy kisgyerek nem fog egy A4es könyvet egyensúlyozni.


Ha a célközönség a nagymamák, akkor majdnem ugyanez, csak nagyalakú könnyvel.


Ha megy zsebszótárt írok, akkor meg max 6-7es betűméret, a lehető legkisebb sorköz és oldalméret.


Persze jól is kell kinéznie. A sorköz meg mindig a betűtípushoz és a betűmérethez aránylik. A cél az olvashatóság és a vizuális egyensúly.

2014. okt. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Egy normális regényre gondolok, amit 15-50 éves korú embereknek írok. Nem mesekönyv, nem nagymamakönyv, nem is szótár, hanem a leghagyományosabb nyomtatással készült 250-300 oldalas regény. Na, ilyen szabványt keresek :-)
2014. okt. 19. 20:29
 4/4 anonim ***** válasza:

De igazából nincs ilyen szabvány.


A Harry Potter viszonylag szellősen van szedve, nagy betűkkel. A tűz és jég dala meg tömörítve van, mert olyan vastag így is, hogy szinte szétesik.


Ez is csak marketing döntés, illetve a vizuális team dolgozik rajta, tördelők, meg a grafikai vezető. Ahhogy arra szincs szabvány, hogy mik egy szék paraméterei. Persze van ugye ergonómiai szempont, hogy mi milyen szöget zár be, meg a láb hossza az átlagfelnőtt lábszárához hogyan aránylik, de aztán mást csinál az IKEA és mást a rivális dizájnerek.

2014. okt. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!