Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a kinaiakrol?

Mit gondoltok a kinaiakrol?

Figyelt kérdés
kulturajukrol,vagy csak ugy.mondjuk nem idegesit,hogy mar mindenutt korulottunk vannak.mindenutt kinai uzlet.nem is beszelve a sok hamisitasaikrol a vilagban.
2010. jan. 9. 08:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
62%
A kínaik száma Magyarországon nagyjából a felére csökkent a 90-es évek óta. Egyébként meg a kínaiak többségében keményen dolgozó emberek, ami sajnos a magyarok többségére már nem igaz.
2010. jan. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
73%

Az hogy mindent csak másolnak.

Ami nem baj, csak ne ilyen silány minőségben.

Találjanak ki valami eredetit.

2010. jan. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
65%

Sok ezer éves kultúra, már az ókorban fejlett civilizációval.

Hasonlítsd össze őket a négerekkel, ég és föld a különbség.

Én tisztelem őket, persze nem szeretném ha Európát ellepnék, de 1-2-nek simán megadnám a letelepedési engedélyt.

2010. jan. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
70%

Egy teljesen más kultúra. (És valószínűleg ezért van velük szemben előítélet, ami a kérdező kérdésében is jól látható.)


1. Nem idegesít. Lényegesen dolgosabbak, mint a magyarok.

Ha nem dolgoznának, akkor a magyarok azért rinyálnának, hogy ők tartják el a kínaiakat (emiatt rinyálnak a cigányok ellen is).

De mivel dolgoznak, így már az a bajuk, hogy elveszik a munkát másoktól.

A magyarnak semmi nem jó. Mindegy, nem ez a téma.


2. Másolnak sok mindent, akárcsak mi, vagy a többi nemzet. Ők is gyártanak ruhát (meglepő, mi?), gépeket, meg szerintem mindent, ami csak kapható. És persze olcsóbban gyártják le, mert náluk piszok olcsó a munkaerő.

És ez az olcsóság talán szúrja az emberek szemét.

De megjegyzem: nem kötelező kínai árut venni. Akinek nem tetszik a kínai piac, az vegyen más terméket; ennyire egyszerű. (Én sem veszek kínait.)


3. Iszonyat egy dolgos nép, akárcsak a legtöbb távol-keleti. Egy magyar simán belerokkanna abba a munkába, amit ma egy átlag kínai végez Kínában. De még nagyapáinknak is igencsak fel kellene kötniük a gatyát, ha ezügyben versenyre akarnának kelni a kínaiakkal.

Náluk a munka egy alap dolog. Szeretnek dolgozni.

Persze ott is vannak kivételek, csalók, tolvajok, bűnözők, stb. (akárcsak minden más nemzet esetében), de az átlag kínai dolgos.

Erről egy magyar professzor írt egyszer, ha jól emlékszem. A történet szerint egyszer Kínában egy múzeumba mentek be pár ismerősével. Odakint, a múzeum előtt emberek építettek kézzel utat (köveket hordtak oda - mindezt igen meredek hegyvidéken). Mikor ők odaértek, az út még 2-300 méterre volt a múzeumtól. Mire kijöttek a látogatás után, az építőmunkások már eltüntek, de az út készen állt, egészen a múzeum kapujáig húzódott.

Szóval nem az a fajta lusta népség.


4. Vannak igen érdekes szokásaik, amelyek egy része még akár undort is kelthet az európai emberekben. De ugyanígy nyilván van nekünk is sok olyan szokásunk, ami nekik szúrná a szemüket.


Összességében én tisztelem a kínaiakat. Bár a japánok lényegesen szimpatikusabbak a szememben, de a kínaiakat is tisztelem.



Ui.: tényleg csak egy legenda az, hogy anyira sokan vannak nálunk. Bizonyított, hogy egyre kevesebben vannak mifelénk. És csökkent az országukból való kivándorlás is, mivel sikerült drasztikusan lelassítani a népességnövekedésüket (megállítani még nem), és az életszínvonal is növekedett náluk.

2010. jan. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Könnyen alkalmazkodó nép,nekem semmi bajom velük.Dolgoznak,nincs családonként 8 gyerek,nem zajonganak,bünöznek többet ,mint a magyarok.
2010. jan. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nincs róluk sommás véleményem. Sok mindent lehet róluk mondani, de nem vagyok Kína-szakértő.


A "kínai" egyébként ugyanolyan tág fogalom, mint az "európai". Még egy kis népet sincs sok értelme sztereotip módon jellemezni, hát még egy ilyen tág kategóriát.


A mai Kína helyzete felemás. Kulturális szempontból: a kínaiak szorgalma, munkakultúrája segíti a versenyképességüket. Nem segíti viszont a Kínára szintén jellemző korrupció, zsarnokság, a jogállami gondolkodás hiánya. Ők hatalomban, tekintélyben, szívességekben gondolkodnak ott, ahol az európai esetleg jogokban vagy törvényben is képes gondolkodni. Az egyenlőség, a szabadság stb. kevéssé ismert fogalmak arrafelé. Ezt is be kell pótolniuk valamikor, ha tényleg modern társadalomban akarnak élni, a mai világban.


Én nem nézem le őket, de elájulva sem vagyok tőlük. "Ősi kultúra", persze (melyik nem az?).


Ami Magyarországot illeti, itt nem egyre több, hanem egyre kevesebb a kínai. Engem sosem zavartak, a boltjaik, éttermeik hasznosak, jelentős igényt elégítenek ki.

2010. jan. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
még annyit, hogy aki azzal jön, hogy a kínai termékek mind gagyi másolatok, az néhány év lemaradásban van. Ma már gyakorlatilag minden nagy cég ott gyártat, Európában már csak az összeszerelés megy, hogy mégis EUs terméknek számítson. Tehát a márkás termék ugyanúgy Kínából jön, mint a hamisítványa, és nem mindig van köztük akkora minőségbeli különbség.
2010. jan. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
58%

Két dologgal egészíteném ki az előttem szólókat.


1. A kínaiak bizony hangosak. Persze nem feltétlen nálunk. Itt nálunk ők is tudják, hogy ők vendégek. És a vendég nem hangoskodik.

Viszont a hazájukban ti nem tudnátok megélni, mert sok esetben akkora a hangzavar, mint állat. Pl. egy kínai (Kínában lévő) étteremben nem a csend és a nyugalom a megszokott. Az étterem kövekkel van kirakva, hogy minél jobban visszaverje a hangot, a pincér ordítva közli a szakáccsal a kért menüt, a gyerekek az asztal körül visonganak, sivalkodnak. Egy beteget ha meglátogatnak a rokonok, akor nem csend van körülöttük, hanem kiabálás, ordibálás, stb. Ilyen szempontból rosszabbak, mint az olaszok. :)

De ők ezt szokták meg, nekik ez a normális (kicsit más a fülük is - pl. nincs fülzsírjuk, mint az európai embernek). Egy kínai színházi előadáson ha egy európai az első sorban ül, akor szerencsés volt, ha egy szimpla halláskárosodással megússza, és nem lesz örökre süket. :)


2. Én nem gondolom, hogy a kínaiak azzal lennének fejlettebbek, ha olyanok lennének, mint mi európaiak (gondolok itt az általatok írt törvényre, egyenlőségre meg jogokra). Ők mások, máshogy gondolkodnak. Nem feltétlen fejlettebb a mi kultúránk az övékénél - csak más.

2010. jan. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
51%

"Én nem gondolom, hogy a kínaiak azzal lennének fejlettebbek, ha olyanok lennének, mint mi európaiak (gondolok itt az általatok írt törvényre, egyenlőségre meg jogokra). Ők mások, máshogy gondolkodnak. Nem feltétlen fejlettebb a mi kultúránk az övékénél - csak más."


A japánok megszűntek japánok lenni attól, hogy átvették a parlamentáris demokráciát és rendben vannak náluk az emberi jogok? Nem, csupán elérték a nyugati fejlettségi szintet.


Az indiaiak megszűntek indiaiak lenni attól, hogy náluk is demokrácia van? Nem, csupán hosszú távon sokkal egészségesebb fejlődési modelljük van, mint mondjuk Kínának.


Mit mondtál volna, ha egy amerikai azt fejtegeti 1989-ben, hogy Magyarország ne legyen nyugati típusú demokrácia, mert a Grósz Károly vezette pártállam az a sajátos magyar kultúra esszenciája, és ez az ország menthetetlenül elveszti sajátos magyar jellegét, ha megszűnik a komcsi diktatúra?


Ez az "ők egy másik kultúra" nagyon csúszós dolog. A demokrácia, a jogállam, a törvényesség MŰKÖDIK. A korrupció, a hatalmaskodás, a kivégzések, az adminisztratív fogvatartás nem működik egy bizonyos szint fölött. Eddig még senki sem vesztette el a nemzeti sajátosságait attól, hogy leküzdötte a korrupciót és tisztelte az emberi jogokat. Szóval nem hiszek abban, hogy Kína egy olyan különleges ország, ahol nincs szükség törvényességre, demokráciára, jogokra stb., hanem jó lesz ott a középkori zsarnokság modernizált változata is, "mert az Kína".

2010. jan. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Hát ha a kínaiaknak nem tetszik a diktatúra akkor majd megdöntik.
2010. jan. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!