Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha tetszene egy vallási...

Ha tetszene egy vallási szimbólum, hordnanád attól függetlenül hogy nem követed a vallást?

Figyelt kérdés

Volt egy boszorkánycsillagom,amit azért (is) hordtam mert wicca vagyok (emellett szinte mindig rajtam van egy egyiptomi meg egy kelta kereszt meg egy kis műanyagba zárt skorpió) és ma nézegettük a barátnőmmel egymás ékszereit és mondta hogy neki állatira tetszik neki a csillagom. Mondtam hogy három éve vettem,szinte mindig rajtam van,és ez a wiccák jelképe meg állandóan lezsidóznak azok akik nem tudják megkülönbözetni az ötágú csillagot a hatágútól xD Erre ilyen szomorúan nézett a barátnőm és kérdezte hol lehet ilyet venni és én meg levettem a nyakamból a medált és odaadtam neki (örökbe,ő meg cserébe nekem adta pár gyűrűjét pedig nem is kértem:D). Teljesen fel volt dobva,azt mondta le se veszi többet,annyira örültem hogy örül:D



Ti hordanátok egy vallási jelképet csak azért mert megtetszik?


2010. jan. 9. 20:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Biztos hogy nem 21/f
2010. jan. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én nem vagyok olyan, aki bármiféle ékszert, nyakbavalót vagy szimbólumot visel, egyszerűen nem tartom fontosnak, viszont nem találok benne kivetnivalót, ha valaki hord, akár vallási-hitbéli meggyőződéséből, akár csak úgy, mert tetszik neki. valahogy úgy vagyok vele, hogy ez mindenkinek magánügye, mit tart fontosnak és/vagy szépnek, ezért én el nem ítélem.


Egyébként a wicca szimbólumok meg amulettek szerintem is jól néznek ki :)


22/F katolikus

2010. jan. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Én az amulettjeimet bizonyos okok miatt hordom:

- az ankhomat azért mert az életet jelképezi,és azért hordom hogy ne lehegyek megint olyan halálmán sátánista amilyen régen voltam (mindig mikor ránézek az ankh-ra,eszembe jut mit is fogadtam meg)

- a kelta keresztemet a nővéremtől kaptam,és ez a köztünk lévő elrendeződő kapcsolatot jelenti nálam (régen rettentően utáltuk egymást)

- a skorpiót pedig azért hordom mert az a horoszkópom:)


Én nem tudnék felvenni olyan jelképet amihez nem köt valami,nem érezném magaménak (de nekem sincs bajom azokkal akik hordanak ilyeneket,csak nekem ez furcsa)

2010. jan. 9. 20:55
 4/17 anonim ***** válasza:

Nem. A szimbólumoknak tartalma, üzenete van, amellyel vagy azonosulok, vagy nem. Utóbbi esetben tulajdonképpen olyasmit hirdetnék, amit egyébként nem vállalnék fel.


Én pl. furcsának, sznobnak tartom azt is, amikor olyan embereknek van raszta haja, akiknek nyilvánvalóan lövésük nincsen a rasztafári vallási mozgalomról, Bob Marley-ról stb. Vagy amikor divatból, menőzésből tetováltat valaki magára kínai/japán írásjeleket, miközben esetleg azt sem tudja, mit jelentenek.

2010. jan. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha nem vagyok zsidó, akkor nem öltözök zsidónak

2. Ha nem vagyok muzulmán, akkor nem öltözök muzulmánnak

3. Ha nem vagyok rendőr, akkor nem öltözök rendőrnek

4. Ha nem vagyok részeg, akkor nem tettetem magam részegnek


Ezek után rakd össze.....


Bizony, az élet ilyen bonyolult összefüggésekre épül :D

2010. jan. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

vannak olyan vallási jelképek, amiknek eredetileg semmi köze nem volt semmilyen valláshoz és teljesen más jelentést hordozott....hogyha ismerem ezeket a jelentéseket és tetszenek, akkor igen, hordanék...ilyen pl a te boszorkánycsillagod is, de még a zsidócsillag is :) a boszorkánycsillagot én pl azért hordtam régebben, mert felfelé néző csúccsal a pozitív és jó energiák erejét jelképezi és a természettel való harmóniát(én pedig nagy természetbolond vagyok)....épp ezért választotta a wicca is jelképének.

De pl keresztet nem hordok(pedig van), mert nem hiszek istenben...van viszont egy olyan keresztem, ami igazából nem kereszt (csak anyukámék, azt hitték róla), hanem az élet jelképe, amit egy egyiptomi istenség tart a kezében(sztem mindenki látta már), na azt is hordom pl, mert tutom, hogy az életet jelképezi, és én imádok élni :)


21/L

2010. jan. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
ja, most olvasom, az élet jelképéről te is írtál :) bocsi
2010. jan. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"vannak olyan vallási jelképek, amiknek eredetileg semmi köze nem volt semmilyen valláshoz és teljesen más jelentést hordozott"



Na ugye, de azért az milyen érdekes, hogy ugyanilyen logika alapján én mégsem hordhatok horogkersztet a ruhámon, vagy bárhol máshol....

2010. jan. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
11:35 vagyok...én sose mondtam, h ne hordj horogkeresztet :) bár annak épp nem tudom, mi volt az eredeti jelentése(de tudom én is, hogy nem a nácizmus)
2010. jan. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

[link]


Íme a horogkereszt eredeti jelentése:) Indiában jó szerencse,Kínában halhatatlanság

2010. jan. 10. 17:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!