Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyik történelmi személlyel...

Melyik történelmi személlyel találkoznátok szívesen? Miért?

Figyelt kérdés

2014. júl. 30. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Kossuth, mert egy nyelvet beszélek vele.
2014. júl. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

1.

Kossuthtal, hogy közöljem vele, mennyire megvetem és mennyire lenézem. Hogy elmondjam neki, hogy ha a politikához és a gazdasághoz mit sem értve nem kezdett volna el ugrálni, mint egy hisztis óvodás, akkor nem lett volna semmi baj, Széchenyi lassú, megfontolt reformjai hamar javulást értek volna el.

De nem, neki állandóan okoskodnia kellett, a szabadságharc alatt is Görgey ellen áskálódni, látható utólag, mi lett a vége. A kiegyezést is ellenezte, pedig gyáván elmenekült az országból, és kintről sem tudott tenni semmi hatékonyat.

Ha nem próbált volna meg olyan területen pattogni, amihez nem értett, nem lett volna semmi baj. Így viszont valószínűleg több ezere ember vére szárad a kezén.


2.

Hitlerrel. Ez durva, de így van. Ha tudunk kulturált körülmények között beszélni, akkor szívesen beszélgettem volna vele erről az egész antiszemita világképről, a zsidó ellenségképről, hogy miért gondolta azt, amit, és miért tette azt, amit.


3.

Bár nem rég halt meg, és nem is nagyon ismert, és nem is nagyon történelmi (:D) de Szabó Magdával. A kedvenc magyar íróm, szívesen megbeszélném vele pl. azt, hogy miért tartja Debrecent egy csodálatos városnak én pedig miért nem. Rengeteg kérdést feltennék neki a regényeiről. Meg persze megköszönném.

2014. júl. 31. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Én Ady Endrével szeretnék találkozni... egy jót eldumálgatni aztán pedig iszogatni együtt :D :)
2014. júl. 31. 07:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha ez azt jelenti, hogy visszamegyek az ő korába, akkor II. Vilmos császárral és Ferenc Józseffel, vinnék magammal néhány térképet, hogy mi történt az országaikkal a háború után, ezzel talán törekednék arra, hogy meggyőzzem őket a békés út követéséről, ezáltal esélyt adva Magyarországnak és Ausztriának, hogy hatalmi tényezők maradjanak.

Ha ez nem sikerülne, akkor Hitlert keresném fel még bécsi utcafestő korából, hogy ne lépjen politikai pályára, mert minden az ellenkezőképpen fog alakulni, mint ahogy álmodott róla (vinnék neki pár fényképet berlini muzulmánokról meg egy-két érdekességről).

2014. júl. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Én Lenninnel nagyon szívesen és Hannibállal ( nem Lecterrel).
2015. ápr. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az egyik az Hunyadi Mátyás, ugyanis eléggé ködösek szerintem az ismeretek, hogy ténylegesen milyen ember volt, mert pl. később nagyon népszerű ember lett, és némileg misztifikálták őt is. Annak biztosan utánajárnék, hogy tényleg szokta-e álruhában járni az országot, hogy tudjon a népe életéről, ill. például hogy tényleg kapálásra fogta-e a gömöri urakat. És hogy ne csak politikusokról legyen szó, például Richard Owen-nel (egy 19. századi angol tudós, aki az őslénytanban és az anatómiában tett nagy felfedezéseket) és jó alaposan kiosztanám a fejét, hogy ő mekkora egy arrogáns, nagyképű ember volt, és mennyi felfedezést állított be a saját érdemének, amihez semmi köze nem volt, és mennyi nagy koponyát semmizett ki/ járatott le, és ezért milyen egy gerinctelen féreg, de legyen nyugodt, hogy majd öregkorában visszakapja az élettől azt a sok aljasságot, amit mások ellen elkövetett.
2016. aug. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

4-es, hogy a p***ba jönnek ide a muzulmánok? Hitler egyébként sme vallási alapon különböztette meg az embereket.

Én inkább a szovjet zászló berlini kitűzéséről készült kfényépet mutatnám meg neki. Attól tutira befosna.

2017. ápr. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!