Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tibeti buddhista kolostorba...

Tibeti buddhista kolostorba jelentkezhet európai nő?

Figyelt kérdés
Vagy van ott valami hasonló lehetőség, nem pár hetes turistáskodás, hanem legalább néhány éves ott-tartózkodás, részvétel az ottani életmódban, a kultúra és a vallás megismerésének jegyében.

2014. aug. 2. 10:53
1 2
 1/12 nagylzs ***** válasza:
37%
Nem tudom hogy elméletileg lehetséges-e, de az szinte biztos hogy a jelentkezésnél nem fog tovább jutni a dolog.
2014. aug. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Európai kultúra körében élünk itt is van lehetőség betekintést nyerni más irányzatokba . A sorsod tartalmazza ezt a lehetőséget akkor ki fogsz jutni .
2014. aug. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem akkora eséllyel, mint tibeti férfinek európai apácazárdába.

.

Ha tényleg érdekel a dolog, először itthon, aztán (európai)külföldön ismerkedj meg a buddhizmussal.

Azt pedig szinte kizártnak tartom, hogy zárt férfiközösségbe bármilyen nációjú nő bejusson.

2014. aug. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Itt olvashatsz erről:


[link]

2014. aug. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Bejuthatsz, de sokkalta nehezebben, mint egy férfi. Nagyon sok irányzatnál a bhikkhuniság(szerzetesnő/apáca) ismeretlen fogalom. Tipikusan ilyen pl: a théraváda, ahol kb egy másodrendű embernek számítasz.

Ahogy már a múltkori kérdésnél is, neked is inkább Srí Lankát és Ausztráliát ajánlom. Ott vannak nagyon jó női szerzetesrendek. Tibettel nem sok mindent tudsz kezdeni..Vagy ha igen, évekbe telne, mire elintéznéd az ott tartózkodást.

Amit még megemlítenék, hogy az ilyen elvonulások nem úgy működnek, hogy abszolút nem tudsz semmit a buddhizmusról, és beállítasz, hogy "szeretném megismerni a vallást, jöttem elvonulni". Szóba sem állnak veled. Az ilyeneknél követelmény, hogy mélyen ismerd a buddhizmust, tudj meditálni (Amiről sokszor kérik, hogy mutass fel valamilyen papírt, tehát, hogy végeztél meditációs tanfolyamot). Ha van kérdésed, írj, mert én szerzetesnek készülök.

2014. aug. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nepálban és Indiában van rá lehetőség.
2014. aug. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Vannak buddhista apácák is. Ha erős buddhista hited van, akkor lehetsz apáca, de laikusként is élhetsz velük évekig is akár.
2014. aug. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze, vannak, de mint mondtam, nem annyi, mint férfi szerzetes. Pl: théravádán belül az apácaság egy meghalt fogalom, szinte teljesen eltűnt.

Laikusként meg nem nagyon. Vannak szándékosan ilyen elvonulós-bentlakásos-meditációs tanfolyamok abszolút kezdőknek, de igazi kolostorba aligha vesznek fel. Vannak olyan elvonulások, pl: 2 hónaposak, ahol a világiak együtt élnek, meditálnak a szerzetesekkel, de kolostorba nem költözhetsz be, csak akkor, ha szerzetessé szentelnek.

2014. aug. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Vannak női kolostorok is, ahová pedig férfiaknak tilos a belépés!

Akik nem értenek hozzá, azok ne írjanak!

2014. aug. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%

Szerzetesnek készülök :D Különben meg hol mondtam, hogy nincsenek női kolostorok? Mondtam, hogy van, csak kevesebb, mint férfi. A théraváda irányzaton belül pedig szinte teljesen kihalt a női szerzetesség.

Inkább nézz utána a dolgoknak, mielőtt leszólsz :)

2014. aug. 3. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!