Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A baloldali beállítottságú...

A baloldali beállítottságú embereknek mi a bajuk a hagyományőrző rendezvényekkel?

Figyelt kérdés

Nemrégiben voltam a Visegrádi Palotajátékokon, ahol az 1300-as évekbeli királyi találkozót és lovagi tornát elevenítik meg a szereplők. Rettentő szuper volt és teljesen politikamentes. Most meg nemrég volt ez a Kurultaj, ami szintén egy hagyományőrző rendezvény és sajnos nem jutottam el rá, de a képek nagyon tetszettek. Beszélgettem ezekről egy baloldali beállítottságú kollégámmal és tökre lehurrogott, hogy hogy lehet ilyen rendezvényekre elmenni, meg idióta az összes aki ilyen maskarákba beöltözik meg ilyenek és tiszta nevetséges, náci rendezvények.

Én nem vagyok semmilyen párt szimpatizánsa, nem érdekel a poilitika, viszont az ilyen redezvények tök jó szerintem. Ráadásul a Palotajátékokon semmilyen politikai megnyilvánulással nem találkoztam, szóval abszolút nem értem miért lenne náci meg jobboldali.



2014. aug. 13. 10:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
20%

Ha rákeresel bíró andrás zsolt nevére, akkor egy rakás videót találhatsz. Jobbik rendezvényen fröcsög, megállapítja ki magyar, ki hazaáruló, budaházyval bohóckodik.

Ez nem politika mentes hagyományőrzés, csak annak álcázott náciskodás.

2014. aug. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

A Kurultajról nem tudok nyilatkozni, mert onnan csak képeket láttam, viszont a Palotajátékokon személyesen ott voltam és ott aztán egy cseppnyi politika nem volt sehol.

Amúgy meg azt nem értem, hogy nem tök mindegy ki rendezi? Én nem azt nézem, hogy ki a rendező, hanem magát a rendezvényt. Egy filmnél sem nézem sosem ki rendezi, lehet akárki, attól még lehet jó film. Ez ugyanaz.

Most akkor ennek a jobboldali csávónak az ellenségei fújolják a rendezvény, akkor miért nem csinálnak ők egy jobb, még színvonalasabb rendezvényt?

2014. aug. 13. 10:42
 3/18 A kérdező kommentje:
A busójárást is fújjolják, pedig az is egy rettentő jó rendezvény lehet... :/
2014. aug. 13. 10:45
 4/18 anonim ***** válasza:
96%
Mert korlátolt emberek.
2014. aug. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
50%
A Kurultáj azért tényleg nem mentes a politikától meg a turbómagyaroktól, de a többi ilyen rendezvénnyel nem értem miért lenne probléma. Korlátoltság valószínűleg, mint azoknál a gyökereknél akik pár éve betekerték a budai vár turulszobrát WC papírral.
2014. aug. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
50%

Azért van ez, mert sajnos a hagyományőrző rendezvények többségét elleptek ezek a csoportok. Engem például nagyon érdekel az ősmagyarok vallása, életmódja, a néprajzi és a történelmi rendezvények is, de sajnos akárhány rendezvényen voltam mindenhol nagy számban megjelntek a turbomagyarok.

A palotajátékokról nem tudok neked nyilatkozni, még nem voltam rajta, de ezek után szerintem érthető szerintem ha fenntartásokkal közeledik hozzá az ember.

2014. aug. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%

Azt hiszem, tévedsz. Nem a baloldali beállítottságú emberekről van szó, hanem a butákról. A hagyományőrzés természetes nacionalista törekvés és egy nép önbecsüléséhez nélkülözhetetlen. Amely nép nem ismeri, nem ápolja gyökereit, elsatnyul, asszimilálódik.

A hagyományőrzés arról szól, ami. A múlt szokásainak megőrzése, ápolása. Amint politikai színt kap, már el is romlott. A politikus ugyanis a hagyományokon se nem nyer, se nem veszít. Ha azonban az ezt kedvelő réteget ezen keresztül megfoghatja, akkor sokat nyer. A teljes réteg szavazatát, hatalmat. Ezért jelennek ott meg, semmi másért. Ha tehát egy hagyományőrző rendezvényen egy politikus nem magánemberként nyitja ki a száját, a rendezvényt máris a sárba züllesztette. Szemlélet és ízlés kérdése, ki tudja és hajlandó ezt leválasztani magáról az eseményről.

A palotajátékok kevesebb lehetőséget ad direkt politizálásra, mert nehezebb az áthallást megvalósítani. Ezért lehet népszerűbb, semleges, a csekély fals hang kis erőfeszítéssel kizárható. A kurultáj is lehetne ilyen, de nem az. Itt túl triviális az áthallás, szívesen látogatják méltatlan emberek, és szívesen fogalmaznak kétértelműen és kétszínűen, hiszen szinte minden részéből lehet aktualitást faragni. Meg is teszik. Itt már zavaró a sok hamis szirénhang, ezért józanabb emberek kerülik.

Ne feledjük: sohasem a jelkép a hibás. Mindig az ember, aki ocsmánnyá teszi. A horogkereszt sem volt mindig a világ számára a gonosz megtestesülése.

2014. aug. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%

Politikai semlegesség:


https://www.youtube.com/watch?v=3GGpfwjSdww&feature=youtu.be..



Szegény gyerekek, meg droid módjára ismétlik a hülyeségeket.

2014. aug. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 mustafa33 ***** válasza:
79%
Egy rakás ember nyáladzik és habzik ellene, de nem nézi meg miről van szó. Elég nekik, hogy Gordonka vagy Böszme megmondta mi legyen a véleményük.
2014. aug. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 mustafa33 ***** válasza:
81%

Egy rendezvény amelyre 27 nemzet küldte a legjobb népművészeti csoportjait. Ahová az azeri és török tévé tud tudósítókat küldeni. Ahonnan a magyar tévék egy percet nem mutatnak.

Egy tömeg rendezvény, ahol három nap és két éjszaka alatt nem történik rendbontás, ahol a tömegben nincsenek zsebtolvajok, ahol reggel leteheted a földre az összes cuccodat és este ott lesz érintetlenül. Ahol az elvesztett mobilt vagy fényképezőgépet a megtalálók leadják a szervezőknél és érte mehetsz. Pedig állami rendőr talán kettő volt egy falatozónál, és több sem.

Egy éjszakai táncház ahol együtt ropja a csángó zenére magyar, ujgur, azeri, kazah, török, baskír és tatár.

2014. aug. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!